Wiedźmińska Wiki

Przenieśliśmy się! Gamepedia połączyła siły z Fandomem, w rezultacie czego ta wiki została połączona ze swoim odpowiednikiem na Fandomie. Wiki została zarchiwizowana; prosimy czytelników oraz edytorów o przeniesienie się na połączoną wiki na Fandomie. Kliknij, aby przejść do nowej wiki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Wiedźmińska Wiki
Herosi Skellige: Tyr
Tw3 book brown.png
Przedmiot można przeczytać
Opis
Rynsztunek/slot
Księgi
Kategoria
Zwykły przedmiot
Typ
Książka
Źródło
Łup / Zakupu
Cena bazowa
10 Novigradzkie korony
Kupno
20 Novigradzkie korony
Sprzedaż
2 Novigradzkie korony
Waga
0 waga

One copy of this book can be purchased from the Handlarz in Svorlag.

Dziennik

Klan Tuirseach, zajmujący wyspę An Skellig, został założony przez herosa imieniem Tyr. Legenda głosi, że Tyr, by wziąć we władanie skrawek lądu obiecany mu przez ojca, Hemdalla, musiał najpierw pokonać wielkiego i potężnego niedźwiedzia, imieniem Yngvar.

Powszechnie było wiadomo, że ze spotkania z Yngvarem żaden śmiertelnik nigdy nie wyszedł cało, dlatego Tyr postanowił dobrze przygotować się do pojedynku. Wszedł do najgłębszej z jaskiń na Skellige i w ogniu pochodzącym w wnętrza ziemi ukuł ostrze tak precyzyjne, że potrafiło przeciąć włos wzdłuż i tak potężne, że jednym ciosem można nim było przeciąć stuletnie drzewo. Heulyn, jego matka, wyryła na nim ochronne runy w promieniach jutrzenki, by chroniły Tyra przed ciosami niedźwiedzia. Yngvar został pokonany, Tyr wziął we władanie An Skellig, a jego potomkowie po dziś dzień są jednym z najpotężniejszych i najbogatszych rodów na Wyspach.

Zobacz też