Wiedźmińska Wiki

Przenieśliśmy się! Gamepedia połączyła siły z Fandomem, w rezultacie czego ta wiki została połączona ze swoim odpowiednikiem na Fandomie. Wiki została zarchiwizowana; prosimy czytelników oraz edytorów o przeniesienie się na połączoną wiki na Fandomie. Kliknij, aby przejść do nowej wiki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Wiedźmińska Wiki

Hindar - święty gaj na wyspie Hindarsfjall. Święty gaj, będący również miejscem kultu, otacza świątynię Wielkiej Matki Modron Freyji . Gmach świątyni porasta niczym nie ograniczona roślinność, przez co, gaj rozprzestrzenił się nie tylko w koło świątyni ale nawet na jej dachu. Stąd mieszkańczy Wysp Skellige brali świętą jemiołę służacą im do różnego rodzaju dekoracji.

Dane z książek Sapkowskiego

Fiord zasłonił ich nieco od wiatru, żagiel załopotał.

- Dmijcie w róg - rozkazał załodze Crach. - Przybijamy do brzegu, trzeba dać znać świątobliwym paniom, że przybywamy w gości. Położony na szczycie długich kamiennych schodów gmach wyglądał jak gigantyczny jeż - tak obrośnięty był mchem, bluszczem i krzakami. Na jego dachu, jak zauważyła Yennefer, rosły nie tylko krzaki, ale nawet małe drzewka.

- Oto i świątynia - potwierdzi! Crach. - Gaj, który ją otacza, zwie się Hindar i też jest miejscem kultu. To stąd bierze się świętą jemiole, a na Skellige, jak wiesz, jemiołą przybiera się i dekoruje wszystko, od kołyski noworodka po mogiłę...

Wieża Jaskółki, str. 135