Wiedźmińska Wiki

Przenieśliśmy się! Gamepedia połączyła siły z Fandomem, w rezultacie czego ta wiki została połączona ze swoim odpowiednikiem na Fandomie. Wiki została zarchiwizowana; prosimy czytelników oraz edytorów o przeniesienie się na połączoną wiki na Fandomie. Kliknij, aby przejść do nowej wiki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Wiedźmińska Wiki
Holger Czarna Ręka
Tw3 journal holger.png
Holger Czarna Ręka
Module
|- Informacje
Rasa
Człowiek
Płeć
Mężczyzna
Kolor włosów
Czarny
Tytuł(y)
Jarl
Narodowość
Skellige
Przynależność
Klan Dimun
Rada Jarlów
Pochodzenie
Faroe

Holger Czarna Ręka - jarl Faroe z klanu Dimun.

Jego przezwisko pochodzi od ciemnych znamion na jednej ręce, których nabawił się w wypadku, gdy jego drakkar roztrzaskał się o podwodne skały. Ma bielmo na lewym oku. Nie wiadomo czy ma dzieci, ale swojego siostrzeńca Halbjorna traktuje jak własnego syna.

W grze Wiedźmin 3: Dziki Gon

Geralt ma okazję go spotkać na uczcie w twierdzy Kaer Trolde, podczas której dochodzi do rzezi. W czasie incydentu ginie Halbjorn - siostrzeniec Holgera.

Dziennik

Ponury jarl Faroe zawdzięczał swój przydomek ciemnym odbarwieniom na ramieniu. Nabawił się ich w czasie gdy jego drakkar roztrzaskał się o podwodne skały.

Nawet wśród nawykłych do przemocy i rozbojów wyspiarzy Holger miał opinię brutalnego pirata i rabusia. Wszyscy wiedzieli, że z równym entuzjazmem łupił nadbrzeżne osady Łukomorza oraz kogi kupców z Cidaris, Novigradu lub Nilfgaardu, co wsie i drakkary klanów Drummond, Craite czy Tuirseach.

Zadania

  • Bardzo cenny róg
  • Umarł król, niech żyje król

Galeria

W grze Wiedźmin 3: Dziki Gon

Gwint