Wiedźmińska Wiki

Przenieśliśmy się! Gamepedia połączyła siły z Fandomem, w rezultacie czego ta wiki została połączona ze swoim odpowiednikiem na Fandomie. Wiki została zarchiwizowana; prosimy czytelników oraz edytorów o przeniesienie się na połączoną wiki na Fandomie. Kliknij, aby przejść do nowej wiki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Wiedźmińska Wiki
Hrabina Mignole
Tw3 countess mignole.jpg
Module
|- Informacje
Rasa
Człowiek
Płeć
Kobieta
Kolor włosów
Siwy
Kolor oczu
Brązowy
Tytuł(y)
Hrabina
Narodowość
Redania
Profesja
Kolekcjonerka viedyminaliów

Hrabina Mignole - postać w dodatku Serca z Kamienia do gry Wiedźmin 3: Dziki Gon. Kolekcjonerka viedyminaliów i dawna kochanka Vesemira.

Gry

Przed akcją gry

W 1234 r. hrabina poznała wiedźmina imieniem Vesemir, który przyjął zlecenie na Fledera grasującego po Oxenfurcie. Wiedźmin szukał śladów w rezydencji hrabiny. Wtedy już obydwoje wpadli sobie w oko. Hrabina wysłała nawet łowcy potworów liścik przez guwernantkę. W końcu kochankowie zaczęli się ze sobą spotykać, lecz pewnego razu ojciec Mignole ich usłyszał. Udało mu się ich przyłapać. W tym momencie Vesemir musiał uciekać i zapomniał o swojej zbroi. Wtedy u Mignole rozpoczęła się fascynacja kolekcjonowania wiedźmińskiego ekwipunku. Później jeszcze zmarł jej mąż i dorobiła się wielkiego majątku.

Wiedźmin 3: Serca z Kamienia

Geralt spotkał ją po raz pierwszy w domu braci Borsodych , przed rozpoczęciem aukcji. Została ona przedstawiona przez Vimme Vivaldiego jako kolekcjonerka viedyminaliów, czyli wszelkich przedmiotów związanych z wiedźmińskim rzemiosłem.

Biały Wilk się potem spytał skąd u hrabiny zainteresowanie wiedźminami. Mignole odpowiedziała, że miała miłe skojarzenia z młodości. Powiedziała też, że chlubą jej kolekcji jest pancerz ze szkoły wilka z 1234 r., który nie był na sprzedaż bo to była pamiątka o wartości emocjonalnej. Po tym łowca potworów mógł u niej kupić schematy na wiedźmiński rynsztunek ze szkoły żmii.

W późniejszej części rozmowy Geralt się spytał czy hrabina ma coś szczególnego na oku, na aukcji. Starsza pani powiedziała, że nie, ale Horst Borsody mówił, że ma wystawić coś co ją zainteresuje. Nie powiedział dokładnie co to takiego.

Hrabina zmieniając temat poprosiła wiedźmina aby ten poszukał jej kolczyka, która zgubiła prawdopodobnie na balkonie. Biały Wilk się zgodził. Jednak ta prośba była tylko pretekstem do pomówienia na osobności. Nieco skrępowana Mignole spytała się Wilka, czy ten znał Vesemira. Geralt odpowiedział, że zna. Staruszka w związku z tym się spytała czy u niego wszystko w porządku.

Przed Bitwą o Kaer Morhen

Geralt powiedział Mignole, że Vesemir ma się dobrze i że przez pół wieku nie był z żadną kobietą. Hrabinę ucieszyła ta wieść i poprosiła Wilka aby nic o niej nie mówił podstarzałemu wiedźminowi.

Po Bitwie o Kaer Morhen

Łowca potworów nie miał dla Mignole dobrych wieści. Zrozpaczona kobieta spytała się, czy Vesemir chociaż zginął jak wiedźmin. Geralt zaprzeczył mówiąc, że Vesemir zginął jak bohater. Kolekcjonerkę ucieszyła ta wieść.

Galeria

Wiedźmin 3 Serca z Kamienia

Zadania

  • Sezamie, otwórz się!