Wiedźmińska Wiki

Przenieśliśmy się! Gamepedia połączyła siły z Fandomem, w rezultacie czego ta wiki została połączona ze swoim odpowiednikiem na Fandomie. Wiki została zarchiwizowana; prosimy czytelników oraz edytorów o przeniesienie się na połączoną wiki na Fandomie. Kliknij, aby przejść do nowej wiki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Wiedźmińska Wiki

Hrafhir - jeden ze skaldów z Ard Carraigh, wędrujących razem z Burą Chorągwią, siedzących pod namiotem margrafa Mansfelda i układających balladę o zwycięskiej operacji wojskowej.

Dane z książek Sapkowskiego

Zyvik przyspieszył kroku. Minął czterech przybyłych wczorajszego dnia skaldów z Ard Carraigh, siedzących w cieniu rzucanym przez bogato zdobiony namiot mar­grafa. Skaldowie właśnie układali balladę o zwycięskiej operacji wojskowej, o geniuszu króla, roztropności dowód­ców i męstwie prostego żołnierza. Jak zwykle, robili to przed operacją, by nie tracić czasu.
- Witali nas nasi bracia, witali chleeebem, solą... - za­śpiewał dla próby jeden ze skaldów. - Zbawców i wyswobodzicieli swych witali, witali chleeebem, solą... Hej, Hrafhir, podrzuć jakiś niebanalny rym do „solą"!


Czas pogardy, str. 224