Wiedźmińska Wiki

Crossover banner.jpg
Wiedźmin Wiki na Fandomie

CZYTAJ WIĘCEJ

Wiedźmińska Wiki
Ida Emean aep Sivney
Ida Emean - elfia wiedząca.jpg
Informacje podstawowe
Pochodzenie
Góry Sine
Tytuł(y)
Aen Saevherne
Profesja
Czarodziejka
Wiedząca
Płeć
Kobieta
Rasa
Elfka
Lud
Aen Seidhe (Lud Wzgórz)
Przynależność
Loża Czarodziejek
Informacje rodzinne
Kolor włosów
Cynobroworudy
Kolor oczu
Błękitny
Informacje rodzinne
Rodzice
Sivney (matka)
Wystąpienia

Ida Emean aep Sivney - czarodziejka , koleżanka Yennefer , elfia aen saevherne , członkini Loży , wiedząca , córka Sivney.

Dane z gry GWINT: Wiedźmińska Gra Karciana

Zwój 1: Rudowłosa i wielkooka Ida Emean aep Sivney była drugą obok Francesci Findabair elfką w Loży Czarodziejek i jedyną Aen Saevherne w tejże organizacji. Czemu nie należało się dziwić, zważywszy że Wiedzący stanowili rzadkość nawet pośród wolnych elfów, a kontakt z nimi był uznawany za ogromne wyróżnienie.

Zwój 2: Między innymi dlatego Ida wzbudzała duże zainteresowanie wielu członkiń Loży - właściwie, już samą swoją obecnością. Wolne elfy z Gór Sinych nie utrzymywały żadnych stosunków nie tylko z ludźmi, lecz nawet ze swymi pobratymcami, którzy żyli bliżej ludzi. Ona tymczasem zdecydowała się z nimi sprzymierzyć.

Zwój 3: Oczywiście, Idą nie kierowały pobudki serca ani niemądre sympatie. To była czysta polityka. Skoro władczyni Dol Blathanna potrzebowała wsparcia, Ida zgodziła się dołączyć razem z nią do Loży. W innym wypadku nie zbliżałaby się do spraw ludzkich. Wszakże historia nieraz udowodniła, że owe przynosiły wyłącznie kłopoty.

Zwój 4: Kiedy więc kilka lat później Triss Merigold poprosiła ją o pomoc w walce z Dzikim Gonem, Ida odmówiła bez chwili zawahania. I bez choćby cienia wyrzutów. Mogła wedle potrzeb sprzymierzać się z ludźmi, ale nie zamierzała za nich umierać.

Nigdy.

Skrzynia: Było coś, czego Ida Emean nie mówiła nikomu, nawet Francesce.

Wiedząca skrycie kochała morze. Nie wstydziła się tej miłości, trudno zresztą o bardziej niewinne uczucie. Po prostu lubiła pielęgnować je w sobie, a nie dzielić się nim z innymi. Dlatego samotnie odwiedzała brzeg morza i wsłuchiwała się w kojący szum, podczas gdy fale obywały jej stopy. To w jakiś dziwny sposób przypominało Idzie o domu, mimo że elfka wywodziła się przecie z Gór Sinych. Nie czuła jednak, by prawdziwie należała do tego miejsca. Do tego świata. I choć nigdy o tym nie mówiła, jej wygląd zdradzał skryte w głębi serca uczucia. W biżuterii Idy nie było bowiem ani uncji kruszcu, ani karata górskiego kamienia - nosiła wyłącznie perły, korale i bursztyny. Drobiazgi przypominające jej o domu, którego tak naprawdę nigdy nie miała.


Wygląd

Ida ma cynobroworude włosy. Oczy chętnie podkreśla mocnym makijażem. Często ubiera powiewną suknię w kolorze żonkili. Jedyną biżuterią jaką zakłada, są perły, korale oraz bursztyny. Nigdy nie nosi ani uncji kruszcu, ani karata kamieni.

Zdolności magiczne

Jako Wiedząca, Ida niewątpliwie jest potężną i mądrą czarodziejką. Posiada zdolności prorocze oraz wiedzę o Genie Lary. Ukrycie się pod czarem niewidzialności i nagłe zmaterializowanie się nie stanowi dla niej najmniejszego wysiłku.

Dane z książek Sapkowskiego

Ida Emean aep Siyney, elfia czarodziejka, wolna Aen Seidhe z Gór Sinych, podczas audiencji skryta pod czarem niewidzialności, zmaterializowała się w kącie biblioteki, poprawiła suknię i cynobroworude włosy. Oceloty zareagowały jedynie nieco szerszym otwarciem oczu. Jak wszystkie koty, widziały niewidzialne, nie można było ich oszukać tak prostym zaklęciem.


Chrzest ognia, str. ??

- Mało o nich wiem - uśmiechnęła się lekko Francesca. - Ale gdy tylko je zobaczę, będę wiedziała więcej. Gdy tylko zobaczę, w co i jak są ubrane.


Ida Emean zmrużyła wymalowane powieki, ale powstrzymała się z zadaniem pytania.

Chrzest ognia, str. ??

Jakim sposobem Yennefer zniknęła z Thanedd, dlaczego pojawiła się nagle tu, w Montecalvo, w towarzystwie Franceski. Kim jest i jaką rolę gra Ida Emean, elfka, Aen Saevheme z Gór Sinych.


Chrzest ognia, str. ??

  • i wygląd Idy jest nieznany, z racji tego ze nie ma żadnego jej autentycznego obrazu.

Wiedźmin 3: Dziki Gon

W trzeciej części gry Yennefer i Geralt kontaktują się z Idą przez megaskop, szukając u niej pomocy w odczarowaniu Umy. Wiedząca udziela im rad w tej kwestii i opowiada o klątwie rzuconej na rzeczoną istotę. W późniejszym etapie rozgrywki jest brana pod uwagę jako członkini nowej Loży, ale odmawia brania udziału w tym przedsięwzięciu. Pojawia się również na karcie z talii Scoia'tael do gwinta.

Zadania

  • Najbrzydszy człowiek na świecie

Video

Ciekawostki i inne Informacje

  • W przyszłości wygląd Idy jest nieznany, ponieważ nie zachował się żaden obraz ją przedstawiający.

Galeria

Wiedźmin 3: Dziki Gon

Gwint

Inne