Wiedźmińska Wiki

Przenieśliśmy się! Gamepedia połączyła siły z Fandomem, w rezultacie czego ta wiki została połączona ze swoim odpowiednikiem na Fandomie. Wiki została zarchiwizowana; prosimy czytelników oraz edytorów o przeniesienie się na połączoną wiki na Fandomie. Kliknij, aby przejść do nowej wiki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Wiedźmińska Wiki
Ignis Fatuus
Szczegóły
Rodzaj
Trupojady
Boss
Tak
Odmiany
Mglak
Występowanie
Cave on Krzywuchowe Moczary
Podatności
Księżycowy Pył
Olej przeciw trupojadom
Znak Quen
Taktyka
use fog for separating travelers from each other, hiding trails and deafening noise; emit a pale light they use to lure those lost in the fog towards the ravines, swamps or caves in which they make their lairs
Składniki
Ząb mglaka
Mutagen z mglaka
Mniejszy niebieski mutagen
Dodatkowe
Trofeum z mglaka

Zadania

Bestiariusz

Panie, uważajcie, bo na bagnach potwór siedzi. Kto we mgłę wejdzie, już domu nie zobaczy!
Lesław, kopacz torfu
Bestią, która zalęgła się na torfowiskach Velen, był stary mglak. To długowieczne potwory – niektóre dożywają nawet dwustu lat, a z każdym kolejnym rokiem stają się coraz groźniejsze. Ich ciosy stają się tak potężne, że nie sposób ich zablokować. Stają się tak szybkie, że nawet Yrden nie jest w stanie ich spowolnić. Co więcej, potrafią zupełnie rozpłynąć się we mgle, a następnie znienacka uderzyć, zabijając każdego, kogo nie chroni ciężka zbroja albo Znak Quen.
Stary mglak okazał się niezwykle biegły w sztuce iluzji. Tak chytrej bestii mógł stawić czoła tylko profesjonalny zabójca potworów, biegły zarówno w mieczu, jak i w czarach.

Filmy