Wiedźmińska Wiki

Crossover banner.jpg
Wiedźmin Wiki na Fandomie

CZYTAJ WIĘCEJ

Wiedźmińska Wiki
"Jej Wysokość Strzyga"
Scenes Locked in crypt.png
Szczegóły
Akt(y)
5
Lokacje
Krypta strzygi
Zleca
Foltest
Nagrody
Serca strzygi + D'yaebl + 17000 PD
(Jeśli leczy klątwa)
Powiązane zadania
Smak zemsty
Wiedźmińskie Tajemnice
Zbroja
ID
q5005_striga

Głównym zadanie

Fazy

Rozmowy

Zostałem z Triss, Veleradem i de Wettem. Król chce, żebym z nimi porozmawiał, zanim znów znajdzie dla mnie czas. Muszę ustalić, jak rozwiązać problem z Addą, ponownie zmienioną w strzygę. Król wezwie mnie, kiedy będzie miał dla mnie czas. Muszę porozmawiać z Triss, Veleradem i de Wettem.

Historia strzygi

Velerad przypomniał mi historię strzygi. Nie wie, gdzie potwór śpi za dnia, ale podobno widziano go w Starej Wyzimie. Powinienem się tam rozejrzeć. Za dnia strzyga śpi, ale podobno można ją spotkać w Starej Wyzimie.

Owoc kazirodztwa

De Wett uważa, że król chce się pozbyć strzygi, ponieważ za jej sprawą poddani przypomnieli sobie o tym, że Adda jest owocem kazirodczego związku. Adda jest owocem kazirodczego związku króla z własną siostrą.

Zdrada

Triss twierdzi, że Adda nie mogła sama zamienić się w strzygę - musiał jej pomóc ktoś z najbliższego otoczenia. Możliwe, że ktoś pomógł Addzie zamienić się w strzygę.

Królewscy doradcy

Rozmawiałem z Triss, Veleradem i de Wettem. Chyba już wiem, na czym stoję. Rozmawiałem z Triss, Veleradem i de Wettem. Król wezwie mnie niebawem.

Umowa z królem

Foltest postawił sprawę jasno. Jeśli spieprzę robotę, zemści się na moich bliskich. Jeśli jednak zdołam odczarować królewnę, mogę się spodziewać nagrody. Jeśli Adda umrze, nic nie zyskam, ale też nie stracę. Gdybym zechciał wrócić do Starej Wyzimy, mam pogadać z szambelanem. Jeśli będę chciał wrócić do Starej Wyzimy, mam pogadać z szambelanem.

W Wyzimie

Jestem w Starej Wyzimie. Co teraz? Powinienem iść dalej i szukać jakichś wskazówek. Powinienem iść dalej i szukać jakichś wskazówek.

Strzyga w mieście

Przybiegł do mnie żołnierz z informacją, że widziano strzygę w pobliżu wieży. Muszę tam iść i rozeznać się w sytuacji. Muszę iść w okolice wieży i rozeznać się w sytuacji. (3000 PD)

Mutant

Kalkstein twierdzi, że potwór, który zginął z mojej ręki, nie był strzygą, lecz mutantem. Krążą też plotki o prawdziwej strzydze - podobno rozszarpała kogoś przy starej kaplicy na bagnach. Muszę się tam jakoś dostać... ale najpierw zadbam o swoich towarzyszy. Muszę wrócić do moich towarzyszy i zastanowić się, co dalej. (Scrolls generic icon orange.png)

Prawdziwa strzyga

Kalkstein mówi, że krążą plotki o prawdziwej strzydze, która ponoć rozszarpała kogoś przy starej kaplicy. Powinienem się tam udać i rozeznać w sytuacji. Powinienem poszukać strzygi w okolicach starej kaplicy na cmentarzu na bagnach.

Zrozpaczony ojciec

Spotkałem na bagnach człowieka, który mimo strachu przed potworami czeka dniem i nocą na powrót syna. Powiedział, że strzyga wychodzi w nocy z krypty pod kościołem. Muszę się tam udać po zmierzchu i stoczyć walkę. Mogę też spróbować ją odczarować - w tym celu muszę spędzić noc w pobliżu jej sarkofagu. Muszę iść do krypty po zmierzchu i stoczyć walkę ze strzygą.

Ślady lub Odczarowana

Killed the striga:

Ślady

Nie zdołałem odczarować Addy. Zginęła z mojej ręki. Powinienem się jeszcze dowiedzieć, kto rzucił klątwę. Zauważyłem, że ktoś odwiedził niedawno kryptę - może znajdę tu jakieś ślady? Potem muszę wydostać się z krypty i zająć innymi, ważnymi sprawami. Powinienem poszukać śladów, które wskażą osobę odpowiedzialną za przemianę Addy w strzygę. (2000 PD) lub

Lifted the curse:

Odczarowana

Udało się! Przetrwałem całą noc w krypcie. Klątwa została zdjęta. Muszę porozmawiać z odczarowaną Addą. Powinienem się dowiedzieć, kto rzucił klątwę. Zauważyłem, że ktoś odwiedził niedawno kryptę. Może znajdę tu jakieś ślady? Muszę porozmawiać z odczarowaną Addą. (5000 PD)

Dowód

W znalezionym pamiętniku Ostrita - człowieka, który przed laty przeklął Addę - natrafiłem na wskazówki dotyczące rzucania klątw. To mocny dowód na to, że ktoś specjalnie zaczarował Addę w strzygę. Zdobyłem dowód. Teraz muszę wyjść z tej przeklętej krypty.

Velerad + Pamiętnik Ostrita lub Nagroda + Pamiętnik Ostrita

Killed the striga:

Velerad

Velerad pogodził się z wieścią o śmierci Addy. Velerad pogodził się z wieścią o śmierci Addy. (2000 PD)

Pamiętnik Ostrita

Znalazłem w sarkofagu strzygi pamiętnik Ostrita - człowieka, który przed laty przeklął Addę. To dowód na to, że ktoś specjalnie przywrócił klątwę. Mam nadzieję, że znajdę winnego. Powiem o wszystkim królowi, kiedy się spotkamy. Kiedy się spotkamy, opowiem królowi o moim znalezisku. lub

Lifted the curse:

Nagroda

Velerad chyba nie wierzył, że zdołam odczarować Addę. Król przysłał go z nagrodą. Ładny miecz. W nagrodę otrzymałem od króla miecz. (D'yaebl + 3000 PD)

Pamiętnik Ostrita

Znalazłem w sarkofagu strzygi pamiętnik Ostrita - dowód na to, że ktoś specjalnie przywrócił klątwę. Mam nadzieję, że znajdę winnego. Powiem o wszystkim królowi, kiedy się spotkamy. Kiedy się spotkamy, opowiem królowi o moim znalezisku.

De Wett

Okazało się, że de Wett wykorzystał pamiętnik Ostrita, aby znów zakląć Addę w strzygę. Zapłaci za swoją podłość. Muszę zabić de Wetta, a wtedy droga do Starego Dworzyszcza stanie przede mną otworem. Muszę zabić de Wetta, a wtedy droga do Starego Dworzyszcza stanie przede mną otworem.

Zbrodnia i kara

De Wett nie powinien był stawać na mojej drodze. Pomściłem cierpienia, których doznała przez niego Adda. Kiedy spotkam się z królem, opowiem mu o czynach de Wetta. Kiedy spotkam króla Foltesta, opowiem mu o zdradzie de Wetta.

Król

Powiedziałem królowi o postępkach de Wetta. Foltest był wściekły, lecz ucieszyła go wieść, że zabiłem zdrajcę. Powiedziałem królowi o postępkach de Wetta. Foltest był wściekły. (6000 PD)

Wideo