Wiedźmińska Wiki

Przenieśliśmy się! Gamepedia połączyła siły z Fandomem, w rezultacie czego ta wiki została połączona ze swoim odpowiednikiem na Fandomie. Wiki została zarchiwizowana; prosimy czytelników oraz edytorów o przeniesienie się na połączoną wiki na Fandomie. Kliknij, aby przejść do nowej wiki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Wiedźmińska Wiki
Kaer Saren
G SS Kaer Saren.jpg
Opis
Typ
Warownia , Twierdza
Lokalizacja
Styk Wielkiego Morza z odgałęzieniem Gór Smoczych
Region
Kovir i Poviss
Mieszkańcy
Kruk
Coën
Jerzy z Kagen
Jerome
Stary Keldar

Caer y Seren, zapisywana we Wspólnym jako Kaer y Seren lub Kaer Seren - wiedźmińskiej szkoły cechu Gryfa.

Twierdza słynęła ze swej biblioteki zawierającej kolekcję tomów dotyczących magii i starożytnej wiedzy, w tym słynną Liber Tenebrarum. Podobno to owa biblioteka właśnie przyczyniła się do zguby twierdzy: czarodzieje, którym odmówiono wstępu do księgozbiorów, mieli jakoby zesłać na zamek magiczną lawinę która zabiła wielu Gryfitów i dokonała ogromnych zniszczeń.

Uwagi

  • Informacje na temat twierdzy Gryfów pojawiają się jedynie w grze The Witcher Role-Playing Game oraz opowiadaniu Skala powinności Katarzyny Gielicz zamieszczonym w zbiorze Szpony i kły. Twórczość Andrzeja Sapkowskiego nie zawiera na jej temat żadnych szczegółów, sam zaś autor podczas prelekcji na Warsaw Comic Con 2018 oznajmił, iż szczegółów o Szkole Gryfa nie zna, bo ich nie napisał.

Znani Wiedźmini

Położenie

Styk Wielkiego Morza z odgałęzieniem Gór Smoczych, Kovir i Poviss.

Galeria

Inne