Wiedźmińska Wiki

Crossover banner.jpg
Wiedźmin Wiki na Fandomie

CZYTAJ WIĘCEJ

Wiedźmińska Wiki
Kaleb Menge
Tw3 journal menge.png
Module
|- Informacje
Rasa
Człowiek
Płeć
Mężczyzna
Profesja
Dowódca łowców czarownic

Kaleb Menge - dowódca łowców czarownic i fanatyk Wiecznego Ognia, a jednocześnie nowy namiestnik do spraw bezpieczeństwa w Novigradzie. Po wykryciu, że jego poprzednik i dawny przełożony Chappelle był dopplerem jest przełożonym novigradzkich tajnych służb, podlega mu również straż świątynna. Pojawia się w grze Wiedźmin 3: Dziki Gon. Stara się wraz ze swymi podwładnymi wyłapać wszystkich czarodziejów i odmieńców, by doprowadzić do ich spłonięcia na stosach. Schwytał Jaskra i przejął skradziony przez niego skarb Sigiego Reuvena. Menge obejmował wysokie stanowisko w Novigradzie – wolnym i niepodległym mieście-państwie, pomimo tego jego lojalność pozostawała po stronie Radowida króla redańskiego. Według szpiega złapanego przez Geralta, Menge jest wysoko postawionym agentem Radowida w Novigradzie, a jego praca miała przyczynić się do sprowadzenia statusu Novigradu z niezależnego miasta do prowincji redańskiej.

Wiedźmin 3: Dziki Gon

Geralt musi się do niego dostać, aby dowiedzieć się gdzie więziony jest Jaskier. Czyni to podstępem – przyprowadza do jego siedziby skutą Triss, żądając nagrody za jej schwytanie, dzięki czemu zostaje wpuszczony do środka. Jeżeli pozwoli zabrać czarodziejkę na tortury, będzie mógł porozmawiać z Kalebem. Jeśli jednak nie odda przyjaciółki w ręce łowców, w budynku rozgorzeje walka i Menge zginie bez rozmowy z wiedźminem. Niezależnie od wyboru Kaleb ginie, a jego ciało zostaje spalone wraz z całą siedzibą przez Triss, aby zatrzeć ślady. Potem podszywa się pod niego doppler Dudu i wydaje rozkaz przewiezienia Jaskra z więzienia na Wyspie Świątynnej do Oxenfurtu, podczas którego bard zostaje odbity. Po pożarze w posterunku łowców i wyjściu na jaw śmierci Mengego represje w Novigradzie zaostrzają się.

Dziennik

W tamtych czasach szalejące prześladowania i dym stu stosów zakrztusił powietrze Novigradu. Ten ponury klimat zapewniał osłonę, w której bardzo wielu krwawych rzeźników budowało wygodne gniazda dla siebie. Pogrążone w spisku spiski, masowe aresztowania i próby pokazowe, które doprowadziły do ​​egzekucji grupowych, były ulubionymi cegiełkami.
Caleb Menge, fanatycznie dowódca ambicji Kościoła Straży Świątynnej Wiecznego Ognia, był jednym z takich oportunistów, jego moment triumfu nadszedł, kiedy zdemaskował swojego przełożonego, byłego dowódcę Straży Świątynnej Chappelle, jako doppler w przebraniu.
Geralt po raz pierwszy zobaczył Menge'a zapalającego stos Chappelle'a na głównym placu Novigradu i nie miał wątpliwości, że dla tego człowieka nazwa „fanatyczny dziwak” była zdecydowanie zbyt łagodna.
Dlatego nie byłem zadowolony - co najmniej - gdy niefortunny obrót wydarzeń doprowadził do mojego pojmania przez agentów tego nikczemnego człowieka.
Paranoiczny kat nigdy nie postawił stopy poza swoją ufortyfikowaną kwaterą główną bez towarzystwa tłumu uzbrojonych strażników. Wiedząc, że moje życie jest na linii, moi przyjaciele postanowili wprowadzić w życie ryzykowny plan infiltracji biur Menge - ich jedyna nadzieja na spotkanie twarzą w twarz.
Menge potwierdził początkowe wrażenie Geralta na temat jego bestialstwa po bliższym poznaniu. Na szczęście ostrze wiedźmina zakończyło życie tego szaleńca i pozbawiło świat jednego z bardziej ohydnych potworów, które kiedykolwiek chodzą po jego powierzchni.

Zadania

  • Skarb Hrabiego Reuvena
  • Stosy Novigradu

Wideo