Wiedźmińska Wiki

Crossover banner.jpg
Wiedźmin Wiki na Fandomie

CZYTAJ WIĘCEJ

Wiedźmińska Wiki

People kalkstein full.png

Adalbertus Aloiz Kalkstein - Postać, wymyślona na potrzeby gry Wiedźmin, alchemik zamieszkujący Wyzimę Klasztorną. Jego marzeniem jest otworzenie Wieży Maga na Bagnach, co jest jednym z naszych głównych zadań. Zna się on także na płatnerstwie, na tyle dobrze, że jest w stanie odtworzyć dla Geralta zbroję Kruka. Jeden z głównych podejrzanych w akcie II . Jest tak pochłonięty pracą w laboratorium,że zapomina czasem o tym, że żyje. Alchemik miał problemy z Salamandrą gdyż chcieli wykorzystać jego zdolności do mutacji. Został uratowany przez Geralta na podgrodziu. Doradził Geraltowi jak pokonać Javeda na bagnach.

Wiedźmin 3: Dziki Gon

W grze Wiedźmin 3: Dziki Gon dowiadujemy się, że Kalksteina dorwali łowcy czarownic. Umiera spalony na stosie na placu w Novigradzie. Pomagał Jaskrowi w napadzie na złoto Dijkstry konstruując niezwykle mocną bombę m.in z oleju z wywerny i fosforu. Przy egzekucji tworzy w powietrzu "ognisty" napis o treści: "Radowid to stara kurwa".

Dziennik

Ten roztargniony alchemik zyskał moją sympatię, choć z miejsca wiedziałem, że naukowe teorie obchodzą go bardziej niż proza życia.
Na co dzień mieszka w dzielnicy nieludzi w Wyzimie Klasztornej. Prowadzi tam pracownię alchemiczną, zarabia na sprzedaży eliksirów i oddaje się swojej największej pasji, prowadząc badania nad gnomią alchemią.
Alchemikowi zdarza się korzystać z usług wiedźminów. Swego czasu pracował dlań Berengar.
Kalkstein utrzymuje kontakty z półświatkiem przestępczym Wyzimy. Dziwne koligacje jak na alchemika.
Udowodniłem, że Kalkstein nie jest szefem Salamandry. I bardzo dobrze, bo alchemik przypadł mi do serca.
Po raz pierwszy od czasu mojego pojawienia się w Kaer Morhen zobaczyłem naprawdę szczęśliwego człowieka. Drzwi do wieży na bagnach stanęły otworem i Kalkstein cieszył się jak dziecko na myśl o wszystkich alchemicznych sekretach, które znajdzie we wnętrzu budowli.
Kalkstein jest alchemikiem, a więc zgłębia tajniki sztuki magicznej, choć przedstawia się jako naukowiec.
Kalkstein jest autorem dzieł alchemicznych, w tym traktatu poświęconego próbom ożywienia materii nieożywionej, a więc stworzenia golema. Najwidoczniej alchemik od wielu lat interesuje się tym zagadnieniem. Mętny styl Kalksteina sprawia, że jego dzieło jest trudne w lekturze.
Zamieszki i pożary w mieście wygoniły Kalksteina z jego laboratorium. Alchemika spotkałem w Starej Wyzimie, gdy uchodził przed walkami.

Zadania

Ciekawostki

  • Napisał księgę Przemiany i metemorfozy (gdzie umieszca swe imię), która nie została dobrze oceniona przez uczonych. Alchemik z aktu III nazywa Kalksteina "doktrynerem".
  • Geralt podejrzewa go o gnomie pochodzenie co jest jednak mało wiarygodne. Mimo to można zauważyć że za każdym razem gdy spotkamy Kalksteina, mieszka on w dzielnicach nieludzi - w akcie II w dzielnicy nieludzi, w akcie V w Starej Wyzimie (getcie dla nieludzi)

Galeria

= W grze Wiedźmin =

Inne

Gwint