Kasztel Wrońce

Jurassic World: Dominion Dominates Fandom Wikis - The Loop

01:25
Kasztel Wrońce
Crow's Perch by N1ghtwalker.png
Opis
Typ
Zamek
Lokalizacja
Velen
Region
Velen
Usługi
Tw3 icon fast travel.svg Tw3 icon noticeboard.svg Tw3 icon shopkeeper.svg Tw3 icon armorer.svg Tw3 icon stash.svg

Wrońce - niewielka miejscowość w Velen, w której siedzibę ma Krwawy Baron. Geralt dostaje się do Barona w poszukiwaniu zaginionej Ciri, która u niego przebywała w celu odzyskania sił przed wyruszeniem w dalszą podróż.

Gdy Geralt pierwszy raz odwiedza wioskę, wszyscy mieszkańcy uciekają i chowają się przed głównym bohaterem z myślą, że chce ich wszystkich zabić, chyba że ten postawił kolejkę żołdakom Barona w Karczmie na Rozstajach, wtedy ci ręczą za niego i wpuszczają go do środka.

W przeciwnym wypadku Biały Wilk nie jest dopuszczony do siedziby Krwawego Barona, dlatego musi szukać innego wejścia.

Jedynym śmiałkiem do rozmowy z Geraltem okazał się staruszek, który za 15 koron ujawni naszemu bohaterowi sekretne wejście do górnego miasta, w którym przesiaduje Filip Stenger.

Lokalizacja

Wrońce znajdują się w sercu Velen, między wsiami Zalipie oraz Konary. Miejscowość ma tylko jedno główne wejście, które znajduje się przy moście na południe od murów wioski.

Kupcy i rzemiosło

Kupcy

W miejscowości można spotkać dwóch kupców, którzy są skłonni do handlowania przedmiotami z białym wilkiem. Pierwszy z nich znajduje się zaraz za głównym wejściem do wioski. Drugi jest Kwatermistrzem, można go spotkać na przeciwko płatnerzy.

Od 4 czerwca 2015, po zainstalowaniu darmowego dodatku, u Kwatermistrza można nabyć Nilfgaardzki pancerz.

Płatnerze

We Wrońcach Geralt może znaleźć dwóch płatnerzy, którzy mają do sprzedaży wiele ciekawych przedmiotów obronnych, z reguły lekkiego rynsztunku:

Kowale

Wrońce nie posiadają żadnego kowala.

Tw3 icon fast travel.svg

Opis lokacji

Po tym, jak poprzedni właściciel kasztelu, Wszerad, wystraszył się nadciągającej wojny i zbiegł na Kłomnicę, w kasztelu osiedlił się wraz z rodziną i świtą Filip Stenger, zwany Krwawym Baronem.

Ważne postacie

Dawni mieszkańcy

Zadania

  • Gwint: Rozgrywki w Velen
  • Mistrz płatnerstwa
  • Najbrzydszy człowiek na świecie
  • Pokój Ciri
  • Sprawy rodzinne
  • Wyścigi: Wrońce
  • Zlecenie: Gryf na wzgórzach
  • Zlecenie: Skrzekacz

Galeria

Wiedźmin 3: Dziki Gon

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC BY-SA 3.0, o ile nie zaznaczono inaczej.
Przenieśliśmy się! Gamepedia połączyła siły z Fandomem, w rezultacie czego ta wiki została połączona ze swoim odpowiednikiem na Fandomie. Wiki została zarchiwizowana; prosimy czytelników oraz edytorów o przeniesienie się na połączoną wiki na Fandomie. Kliknij, aby przejść do nowej wiki.

CZYTAJ WIĘCEJ