Wiedźmińska Wiki

Przenieśliśmy się! Gamepedia połączyła siły z Fandomem, w rezultacie czego ta wiki została połączona ze swoim odpowiednikiem na Fandomie. Wiki została zarchiwizowana; prosimy czytelników oraz edytorów o przeniesienie się na połączoną wiki na Fandomie. Kliknij, aby przejść do nowej wiki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Wiedźmińska Wiki
Leśnica
Szczegóły
Rodzaj
Upiory
Boss
Tak
Odmiany
Północnica
Występowanie
Podgaje
Podatności
Księżycowy Pył
Olej przeciw upiorom
Znak Yrden
Taktyka
Disappearing and reappearing elsewhere
Spawning mirror images
Turning into immaterial form, and turning material when attacking
Składniki
Mutagen z północnicy
Włosy północnicy
Pył śmierci
Nasycony pył
Cienisty pył
Księżycowe drobiny
Esencja upiora
Dodatkowe
Trofeum z północnicy
Zapomniany Miecz Wranów

Zadania

  • Zlecenie: Leśnica

Bestiariusz

Mówi się, że żar prawdziwej miłości nigdy nie gaśnie. Jest to, niestety, prawda. Dlatego właśnie Zula z Podgajów, którą nagła śmierć rozłączyła z ukochanym, zamiast zaznać spokoju w zaświatach, wróciła pomiędzy żywych jako upiór – północnica.

Walka z tego rodzaju zjawą jest niezwykle trudna. Północnica tworzy bowiem lustrzane odbicia, które dezorientują przeciwnika i pomagają jej w walce. Co więcej, sama przyjmuje niematerialną postać – co czyni ją właściwie niewrażliwą na ciosy. Najłatwiej ją więc pokonać zastawiając pułapki Znakiem Yrden, a następnie, korzystając z chwilowej przewagi, atakować wściekle srebrnym mieczem bądź za pomocą Igni. Nade wszystko zaś – nie należy podejmować z nią walki w środku nocy, gdy księżyc wisi wysoko na niebie.
Możliwe, że żądny zemsty upiór wybiłby w końcu mieszkańców sioła co do jednego, gdyby nie to, że w Velen pojawił się wówczas słynny wiedźmin, Geralt z Rivii – i akurat potrzebował grosza.