Wiedźmińska Wiki

Crossover banner.jpg
Wiedźmin Wiki na Fandomie

CZYTAJ WIĘCEJ

Wiedźmińska Wiki
List George'a Herberta
Tw3 scroll1.png
Stary, polamione krwią papiery.
Opis
Rynsztunek/slot
Przedmioty fabularne / Księgi
Kategoria
Zwykły przedmiot
Typ
Pozostałe
Źródło
Next to skeleton, near magic field entrance at the Ruiny Termes.
Cena bazowa
Novigradzkie korony
Sprzedaż
1 Novigradzkie korony
Waga
0 waga

This letter is found by a skeleton, near a magically protected entrance to the Ruiny Termes. Nearby is a Fioletowy Rubin.

Zadania

  • Poszukiwania: arcymistrzowski rynsztunek Wilka

Dziennik

Droga Hadewigo.

Miałaś całkowitą rację, że odradzałaś mi tę wyprawę. Dlaczego dziekan Wydziału Archeologii oddał kierownictwo w ręce tej ćwierć-elfki? Kto znalazł Fioletowy Rubin z Aed Gynvael, ja czy ona?

Musisz wiedzieć, że wiedźmin jednak wrócił! Rubin zniósł barierę (jak od początku powtarzałem!) i pozwolił na eksplorację wnętrza. Wiedźmin, wyobraź sobie, niemal przekonał tę Duchamp, by wrócić do miasta po dodatkową ochronę! "Nie wiemy tak naprawdę, jakie tam niebezpieczeństwa czyhają”. Ten to wie, jak podbijać swoją dniową stawkę! Duchamp zaraz podchwyciła myśl, przypominając podanie, według którego grobowiec miał być obłożony klątwą. Przekonałem jednak kolegów, żeby nie wierzyli w bajki. A jeśli ktoś nas ubiegnie w międzyczasie i obrabuje elfi skarbiec? Bo, jak wiesz, według mojego tłumaczenia „najcenniejszy” może oznaczać tylko jedno - zaginiony skarb króla Divethafa! Wchodzimy! (plamy krwi)

(późniejszy dopisek częściowo nieczytelny z powodu plam krwi)
Wiedźmin miał rację. Nie powinniśmy byli tam wchodzić. To przeklęte miejsce! Ledwo udało mi się uciec, wyczołgałem się i wyjąłem Rubin. Portal się zamknął. Jestem bezpieczny, ale inni...