Wiedźmińska Wiki

Crossover banner.jpg
Wiedźmin Wiki na Fandomie

CZYTAJ WIĘCEJ

Wiedźmińska Wiki
Icon disambig.svg Ten artykuł dotyczy the book in Wiedźmin 3. Informacje o main article znajdziesz tutaj: Loża.
Loża Czarodziejek
Tw3 book brown.png
Przedmiot można przeczytać
Opis
Rynsztunek/slot
Księgi
Kategoria
Zwykły przedmiot
Typ
Książka
Źródło
Zakupu
Cena bazowa
10 Novigradzkie korony
Kupno
19 Novigradzkie korony
Waga
0 waga

A least one copy of this book can be purchased from Keira Metz

Dziennik

Tak jako ropuchy obmierzłe rechotem się wzajem nawołują i w moczarach cuchnących się zbierają, tak i czarodziejki ciągną ku sobie, wspólnie chcąc przebywać i przeciw wszystkiemu co dobre i godne knować. Organizacyją, która zrzeszała najgorsze z nich, do cna magią zdemoralizowane i przeżarte, była Loża Czarodziejek.

W skład tejże loży wchodziły początkowo: sama Filippa Eilhart, rodem z Montecalvo, Triss Merrigold z Mariboru, Keira Metz z Carreras, Margarita Laux-Antille, Sheala de Tancarville z Creyden, Sabrina Glevissig z Ard Carraigh, Fringilla Vigo z Beauclair, Francesca Findabair oraz Ida Emean, elfki, Assire var Anahid, a także Yennefer z Vengerbegu.

Zebrawszy się na szczycie Łysej Góry, wymienione wyżej wiedźmy poprzysięgły diabłom i demonom, swym mistrzom i kochankom, iż żyjące w zgodzie królestwa Północy do zguby doprowadzą. One to stały za morderstwami Demawenda, króla Aedirn, Foltesta, króla Temerii, i wielu innych szlachetnych mężów. One to doprowadziły do wybuchu kolejnej wojny z Nilfgaardem. One to ściągnęły zarazę i choroby na ludzi uczciwych i bogobojnych.

Miej jednak w tym pociechę, Czytelniku Drogi, iż czyny te na sucho im nie ujdą. Miłościwie nam panujący Radowid, piąty swego imienia, przejrzał bowiem ich kłamstwa i śmierć niechybną jak i bolesną wszystkim im poprzysiągł.