Wiedźmińska Wiki

Przenieśliśmy się! Gamepedia połączyła siły z Fandomem, w rezultacie czego ta wiki została połączona ze swoim odpowiednikiem na Fandomie. Wiki została zarchiwizowana; prosimy czytelników oraz edytorów o przeniesienie się na połączoną wiki na Fandomie. Kliknij, aby przejść do nowej wiki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Wiedźmińska Wiki
Ludwig Merse

Ludwig Merse [czyt. ludwig mers] - urzędnik we Flotsam. Posiada wielki dwupiętrowy dom w centrum miasta. W jego domu można spotkać jego żonę, dwójke małych dzieci, elfią służącą Trudy i często mieszkańców Flotsam i Bindugi posiadających sprawę do Ludwiga Merse. Na drugim piętrze budynku znajduje się jego biuro wraz z skrzynką poczty królewskiej.

Ciekawostki

  • Posiada skrzynkę poczty królewskiej.
  • Jest kuzynem Bernarda Loredo.
  • Wcześniej mieszkał w Wyzimie, ale z powodu długów przeprowadził się do Flotsam, a tam dzięki wpływom dostał posadę najważniejszego urzędnika.

Zadanie

Dziennik

Ludwig Merse to typowy przykład powszechnego, urzędniczego nepotyzmu. Pogłoski mówiły, że zmuszony był wynieść się z Wyzimy z powodu problemów, jakie ściągnął sobie na głowę. Praca, którą otrzymał we Flotsam dzięki wstawiennictwu swego kuzyna Loredo, była dla niego nową szansą.

Galeria

Wiedźmin 2 Zabójcy Królów