Wiedźmińska Wiki

Crossover banner.jpg
Wiedźmin Wiki na Fandomie

CZYTAJ WIĘCEJ

Wiedźmińska Wiki
To hasło częściowo lub w całości napisano w języku angielskim. Jeśli możesz, przetłumacz je.
"Ludzie i potwory"
Cutscene Abi saved 1.png
Szczegóły
Akt(y)
1
Lokacje
Podgrodzie
Zleca
Chapter I / arrival in the outskirts
Nagrody
do 500 oreny + do 4000 PD
Powiązane zadania
Nocni goście
Pogrzebane wspomnienia
Tajemniczy ogród
W pełnym słońcu
Zwierciadło lodu
ID
q1001_thebeast

Głównym zadanie

Ludzie i potwory jest pierwszym zadaniem głównym w rozdziale pierwszym polegającym na rozwikłaniu zagadki Bestii, nawiedzającej mieszkańców Podgrodzia. Zadanie rozpoczynamy przybywając do Podgrodzia, podczas gdy barghesty atakują Alvina i Karolinę. Zadanie to przeplata się z drugim głównym zadaniem Ogon salamandry.

Przebieg zadania

Uwaga! W dalszej części artykułu znajdują się szczegóły fabuły lub zakończenia utworu.
Alvin prophesying
one of the 5 shrines in town

Przebywający na zajaździe wiedźmin Geralt jest świadkiem ataku upiornych psów na chłopca i jego opiekunkę. Chłopcu udaje się dobiec za ostrokół, zanim bramy zajazdu się zamkną, ale niestety jego opiekunka nie ma tyle szczęścia. Zostaje sama na pastwę potworów. Nieznany z imienia śmiałek, chcą uratować pannę w opałach postanawia otworzyć bramę, narażając przy tym innych przebywających za ostrokołem, w tym samego wiedźmina. Gdy to zrobi musimy się obronić przed atakującą sforą. Uporawszy się, objawi nam się Bestia. Będziemy również świadkiem transu Alvina, wieszczącego przepowiednię Itliny. Zagada też do nas Shani. W rozmowie z medyczą otrzymamy drugie zadanie główne Ogon Salamandry. Odeśle nas też ona do Wielebnego, abyśmy dowiedzieli się więcej na temat Bestii nawiedzającej mieszkańców Podgrodzia, a także tajemniczej organizacji działającej na terenia wioski.

Chcąc dowiedzieć się czegoś na temat Salamandry od Wielebnego, bedziemy musieli z nim wspópracować, a to ze wzgledu na to, że jest nieufny w stosunku do wiedźminów, przez działania przebywającego wcześniej na Podgrodziu Berengara. Jednym z warunków wspópracy jest pozbycie się Bestii. Wielebny wierzy, że Wieczny Ogień jest w stanie ochronić wioskę. W tym celu musimy zanieść świece do pięciu kapliczek zaznaczonych na mapie, na szczęście nie za darmo. Możemy to zrobić tylko w nocy co naraża nas na ataki ze strony barghestów. Gdy uporamy się z zadaniem, spostrzeżemy, że Wieczny Ogień nie przełamał klątwy. Musimy iść ponformować o tym Wielebnego.

Gdy przekażemy złe nowiny, Wielebny oskarży Abigail - miejscową wiedźmię o to, że sprowadziła Bestię. Nam wypada sprawdzić, czy to prawda. Musimy się teraz udać do jej chaty. Na miejscu okazuje się, że guślarka przygarnęła spotkanego już przez nas chłopca Alvina. Zapytana przez nas Abigail nie przyzna się do winy, ale przedstawia rozwiązanie, które może rozjaśnić nam sytuację. Proponuje, aby wykożystać wiescze talenty Alvina. Aby wywołać u niego trans, wiedźma musi wytworzyć eliksir, więc w tym celu musimy zebrać dla niej pięć płatków białego mirtu. Możemy zebrać je samodzielnie, ale to wymaga od nas talentu zielarstwa w grupie inteligencja oraz wiedzy na temat rośliny, o której możemy dowiedzieć się z książki O roślinach polnych, dostępnej do kupienia u Abigail, albo kupić je u zielarza przed zajazdem z 9 Items Oren za sztukę. Gdy już się z tym uporamy, przynosimy wiedźmie składniki, z których wykona wywar, ale na jego przygotowanie potrzebuje czasu. Wracamy po kilku godzinach.

Mikstura wprowadzi Alvina w trans. Z jego wieszczby dowiemy skąd wzieła się Bestia. Okazuje się, że zrodziła się ona z ludzikiej niegodziwości. Dodatkowo dostaniemy od Abigail notatki Berengara z których dowiemy się jak walczyć z Bestią. Musimy teraz wrócić do Wielebnego, aby przekazać mu zdobyte informacje. Gdy to zrobimy, ten obieca, że zajmie się sprawą Bestii. Jeżeli nie zrobiliśmy tego wcześniej, musimy zająć się zadaniem Ogon Salamandry.

Galeria

Alvin Shani Wielebny Abigail

Fazy

Bestie za bramą

Muszę zabić bestie, które zaatakowały kobietę i dziecko, zanim wymordują wszystkich, którzy schronili się za ostrokołem. ​Muszę zabić bestie, które zaatakowały kobietę i dziecko.

Dobry pasterz

Atak Bestii przeraził chłopca, który popadł w magiczny trans i wygłosił przepowiednię. Wygląda na to, że podgrodzie ma swoje tajemnice - jeśli chcę je rozwikłać, muszę udać się do Wielebnego. Żeby rozwikłać tajemnicę Podgrodzia, muszę udać się do Wielebnego.

Święty płomień

Holy flame Holy flame Holy flame Holy flame Holy flame

Wielebny poprosil mnie, żebym pozbył się Bestii. Uważa, że należy rozpalić Święty Płomień w kapliczkach w okół wioski. Nie sądzę, żeby to w czymś pomogło, ale postanowiłem zrobić to dla niego. Muszę udać się w nocy do pięciu kapliczek i rozpalić w nich ogień. Muszę udać się w nocy do pięciu kapliczek Wiecznego Ognia i rozpalić w nich płomień.

Światło się mroczy

Zapaliłem ognie w kapliczkach, lecz to w niczym nie pomogło. Powinienem powiedzieć Wielebnemu, że się pomylił. Zapalenie ognia w kapliczkach nie pomogło pozbyć się barghestów. Powinienem powiedzieć o tym Wielebnemu.

Wiedźma

Rozpalenie ognia nie pomogło. Wielebny chce, żebym dowiedział się skąd wzieła się Bestia. Zasugerował mi, że najbardziej podejrzaną osobą jest wiedźma. Powinienem się do niej udać. Powinienem udać się do wiedźmy. (100 oreny + 500 PD)

Niewinna wiedźma

Rozmawiałem z wiedźmą, która twierdzi, że nie ma nic wspólnego z przyzwaniem Besti, wbrew temu, co twierdzi Wielebny. Wiedźma twierdzi, że jest niewinna.

Płatki białego mirtu

White myrtle petals White myrtle petals White myrtle petals White myrtle petals White myrtle petals

Abigail może dowiedzieć się czegoś o besti, jeśli wykorzystam wieszczezdolności Alvina pojąc go magicznym wywarem. Czarownica potrzebuje pięć dawek płatków białego mirtu. Płatki mogą zebrać z krzewów lub kupić u handlarza w karczmie. Muszę przynieść wiedźmie 5 płatków białego mirtu.

Mirt zebrany

Mam już mirt, mogę wracać do Abigail. Mogę już wracać do wiedźmy.

Warzenie mikstury

Przynioslem wiedźmie płatki białego mirtu. Wczasie, kiedy wiedźma przyrządza miksturę, mogę rozejrzeć się za innymi zleceniami. Wiedźma obiecał przygotować miksturę. Wrócę tu za jakiś czas.

Wieszczba Alvina

  • It is possible to skip this phase, Geralt will receive Berengar's notes later in that case.

Dzięki wieszczbie Alvina dowiedziałem się, że Bestia zrodziła się z ludzkiej niegodziwości i zła. Dopóki krzywdy nie zostaną ukarane, dopóty bestia będzie nawiedzała Podgrodzie. Wieszczenie wieszczeniem, ale na wypadek gdybym miał okazję stanąć przeciw bestii z mieczem w ręku, dostałem od Abigail notatki wiedźmina Berengara. Być może dzięki nim zdołam pokonać potwora. Tymczasem pora powiedzieć Wielebnemu, czego się dowiedziałem. Muszę iść do Wielebnego, aby przekazać mu informacje o Bestii.

Czekając na rozstrzygnięcie

Wielebny obiecał, że rozwiąże problem z Bestią. Teraz czas zająć się sprawą Salamandry - powinienem wykorzystać pozostałe zadania. Czas zająć się sprawą Salamandry. Powinienem wykorzystać pozostałe zadania. (200 oreny + 500 PD)

Osaczona wiedzma

Spotkalem wiedzme w jaskini. Ukrywala sie przed tlumem, którzy ponoc chce ja zlinczowac. Okazuje sie, ze wiedzma swietnie wiedziala o wszystkich zbrodniach ludzi z wioski, jednak nic nie zrobila. Musze wyjsc z jaskini i dokonac osadu. Musze stawic czola tlumowi wiesniaków na zewnatrz i dokonac osadu.

Bestia zabita

the Beast, dead
Killed the beast, let the reverend lynch Abigail:

Dokonalem osadu i zabilem Bestie. To byla ciezka walka. Nic mnie tu juz nie trzyma; musze zdobyc glejt od Wielebnego, aby dostac sie do Wyzimy. Musze zdobyc glejt od Wielebnego i dostac sie do Wyzimy. (300 oreny + 2000 XP + Notatki Berengara poświęcone Bestii if you did not get them from Abigail earlier) lub

Killed the beast, let the reverend lynch Abigail:

Dokonalem osadu i zabilem Bestie. To byla ciezka walka. Nic mnie tu juz nie trzyma; musze zdobyc glejt od Wielebnego, aby dostac sie do Wyzimy. Musze zdobyc glejt od Wielebnego i dostac sie do Wyzimy. (2000 PD + Notatki Berengara poświęcone Bestii if you did not get them from Abigail earlier) lub

Killed the beast and saved Abigail:

Podziekowania

Abigail podziekowala mi za ratunek. Czas sie stad wynosic. Musze isc do karczmy po Shani, zgodnie z umowa. Musze isc do karczmy po Shani. (2500 PD)