Wiedźmińska Wiki

Przenieśliśmy się! Gamepedia połączyła siły z Fandomem, w rezultacie czego ta wiki została połączona ze swoim odpowiednikiem na Fandomie. Wiki została zarchiwizowana; prosimy czytelników oraz edytorów o przeniesienie się na połączoną wiki na Fandomie. Kliknij, aby przejść do nowej wiki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Wiedźmińska Wiki

Marnadal - dolina prowadząca z południa do Gór Amell, Erlenwaldu i Sodden. Na północy sięga do rzeki Jarugi, Brugge, Attre i Zarzecza. Miejsce słynnej bitwy pod Marnadalem, w której poległ król Cintry, Eist Tuirseach. Przez dolinę przepływa rzeczka Marnadal.

Miasta i warownie

Dane z książek Sapkowskiego

- Odebrać Nilfgaardczykom Cintrę. Sforsujemy Jarugę, uderzymy pierwsi. Teraz, gdy się nie spodziewają. Wyrzućmy ich z powrotem za Marnadal.


Krew elfów, str. 206

- To prawda - pokiwał głową Demawend. - Crach poprzysiągł Nilfgaardowi krwawą zemstę. Za Eista Tuirseacha, zabitego w Marnadalu. I za Calanthe. Gdybyśmy uderzyli na lewy brzeg, Crach wesprze nas całą siłą Skellige. Na bogów, to ma szanse powodzenia! Popieram Foltesta! Nie czekajmy, uderzymy pierwsi, wyzwólmy Cintrę, wypędźmy sukinsynów za przełęcze Amellu!


Krew elfów, str. 206

Jak chciałbyś wypchnąć taki Nilfgaard za Marnadal, za przełęcze Amellu?


Krew elfów, str. 212