Wiedźmińska Wiki

Przenieśliśmy się! Gamepedia połączyła siły z Fandomem, w rezultacie czego ta wiki została połączona ze swoim odpowiednikiem na Fandomie. Wiki została zarchiwizowana; prosimy czytelników oraz edytorów o przeniesienie się na połączoną wiki na Fandomie. Kliknij, aby przejść do nowej wiki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Wiedźmińska Wiki
Głosariusz Choroby zawsze prześladowały ludzkość, jednak od momentu, kiedy Jan Bekker podporządkował swojej woli Moc, ludzie zyskali potężną broń w walce ze schorzeniami. Magowie zajmują się genetyką, prowadzą badania nad bakteriami i wirusami, poznają sposoby rozprzestrzeniania się zarazków, a z ich odkryć korzystają medycy, tworząc szpitale i produkując coraz skuteczniejsze leki. Istnieją również magiczne eliksiry, zdolne wyleczyć rany i obrażenia wewnętrzne. Wielu czarodziejów, jak Marti Sodergren czy Visenna, poświęciło się roli uzdrowicieli, jeżdżąc po świecie i używając swej magii dla dobra innych ludzi.

Sekcja zwłok nie jest powszechnie aprobowaną metodą dochodzenia do prawdy w śledztwie. Eksperci twierdzą jednak, że po uprzednim przepytaniu świadków i biegłych zawsze warto przeprowadzić obdukcję ciała. Dzięki sekcji można zyskać cenne informacje na temat przebiegu zbrodni i tożsamości mordercy. W czasie autopsji należy zadawać jak najbardziej szczegółowe pytania i wykazać się przenikliwością. Po odrzuceniu tego, co niemożliwe, nawet najmniej prawdopodobne hipotezy mogą okazać się prawdziwe.