Wiedźmińska Wiki

Przenieśliśmy się! Gamepedia połączyła siły z Fandomem, w rezultacie czego ta wiki została połączona ze swoim odpowiednikiem na Fandomie. Wiki została zarchiwizowana; prosimy czytelników oraz edytorów o przeniesienie się na połączoną wiki na Fandomie. Kliknij, aby przejść do nowej wiki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Wiedźmińska Wiki
Merwin w grze

Merwin Ademeyn z Caingorn - postać z oficjalnej przygody do gry komputerowej wiedźmin - Cena neutralności. Jest księciem Caingorn i drugim w kolejności następca jego tronu. Jest człowiekiem rozsądnym, nazbyt często jednak ulega zgubnym dla niego wpływom Sabriny Glevissig.

Dziennik

Książę Merwin Ademeyn mieszka w Ard Carraigh, przy królewskim dworze. Do Kaer Morhen dotarł ścigając swoją siostrę – uważa, że Deidre jest niebezpieczną mutantką dotkniętą Przekleństwem Czarnego Słońca i chce, by siostra zrzekła się praw do majątku odziedziczonego po ojcu i wszelkich roszczeń do tytułu. Ademeyn modli się do bóstwa Kreve i znany jest ze swej pobożności. Wsławił się jako zapalony myśliwy i być może dzięki tej pasji znajduje wspólny język z Sabriną Glevissig.

Inne informacje

  • Postać nie ma swojego odpowiednika w twórczości Sapkowskiego.
  • Głosu użycza mu Błażej Wójcik