Wiedźmińska Wiki

Przenieśliśmy się! Gamepedia połączyła siły z Fandomem, w rezultacie czego ta wiki została połączona ze swoim odpowiednikiem na Fandomie. Wiki została zarchiwizowana; prosimy czytelników oraz edytorów o przeniesienie się na połączoną wiki na Fandomie. Kliknij, aby przejść do nowej wiki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Wiedźmińska Wiki

Tw2 journal Moril.png

Moril jest zaginioną elfką, ukochaną Seherima. Po raz pierwszy Geralt dowiaduje się o niej od Cedrika w trakcie jego rozmowy z Seherimem.

Ścieżka Vernona Roche'a

W trakcie obławy na siedzibę Bernarda Loredo, Geralt wraz z Ves znajdują ledwo żywą Moril w sypialni Loredo. Roztrzęsiona ciężarna elfka jest w ciężkim stanie co utrudnia ucieczkę. W trakcie obławy Moril zaczyna rodzić co skutkuje w zmianie planów - Ves wraz z elfką są zmuszone wrócić do sypialni Loredo by tam odebrać poród, gdy Geralt w tym czasie ma dołączyć do Roche'a i jego kompani by pomóc mu spacyfikować sługusów Loredo.

Gdy walka dobiega końca uradowana Ves oświadcza, że poród się udał - Moril urodziła zdrowego chłopczyka. Niestety radość nie twa długo - pod nieobecność kobiety zdesperowana Moril podcina sobie żyły.

Temerscy żołnierze muszą szybko opuścić Flotsam. Lecz niestety nie mogą wziąć chłopczyka ze sobą. Geralt podejmuje decyzję by oddać dziecko ukochanemu Moril - Seherimowi.

Gdy Geralt odpływa wraz z Rochem, na brzegu żegna ich Seherim wraz z synkiem Moril.