Wiedźmińska Wiki

Przenieśliśmy się! Gamepedia połączyła siły z Fandomem, w rezultacie czego ta wiki została połączona ze swoim odpowiednikiem na Fandomie. Wiki została zarchiwizowana; prosimy czytelników oraz edytorów o przeniesienie się na połączoną wiki na Fandomie. Kliknij, aby przejść do nowej wiki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Wiedźmińska Wiki
Morvudd
Szczegóły
Rodzaj
Relikty
Boss
Tak
Odmiany
Bies
Występowanie
Wieś Boxholm
Podatności
Samum
Czarcia Purchawa
Olej przeciw reliktom
Składniki
Oko biesa
Łajno biesa
Mutagen z biesa
Gnijące mięso
Czaszka
Dodatkowe
Długi Pazur
Trofeum z biesa

Zadania

  • Zlecenie: Zaginiony syn

Bestiariusz

Zjadł tylko wnętrzności... Wybredny.
– Geralt z Rivii
Mówi się, że gdzie by na Skellige nie pójść, czeka przygoda. Czasem jest to jednak przygoda ostatnia. Tak było w przypadku żądnych chwały Skelligijczyków, którzy szukali skarbów w zapomnianych ruinach – okazało się bowiem, że leżały one na terytorium łowieckim potężnego biesa zwanego Morvuddem.

Wiedźmin wiedział, że w walce z takim potworem nie ma żartów – starczy chwila nieuwagi, by bestia zahipnotyzowała przeciwnika za pomocą trzeciego oka, a następnie rozszarpała go na kawałki. Morvudd był szczególnie wyrośniętym osobnikiem, należało więc przypuszczać, że szybkie ataki nie będą wobec niego skuteczne – a z kolei jego ciosy zabiją każdego, kogo nie chroni ciężka zbroja bądź Znak Quen.
Choć Morvudd nie miał żadnych problemów z zabiciem skelligijskich wojów – musiał w końcu uznać wyższość wiedźmina. W pewnym momencie próbował nawet chronić się ucieczką, ale to tylko odsunęło w czasie nieuniknioną śmierć od srebrnego miecza.