Wiedźmińska Wiki

Crossover banner.jpg
Wiedźmin Wiki na Fandomie

CZYTAJ WIĘCEJ

Wiedźmińska Wiki

Mroczny poziom trudności - to nowy poziom trudności, który został dodany w wersji 2.0 do gry Wiedźmin 2: Zabójcy Królów. Poziom trudności jest równoznaczny z Nagłą Śmiercią, lecz daje możliwość zapisania gry.

Poziom trudności

Mroczny poziom trudności - jest najbardziej wymagającym trybem grania w Wiedźmina 2, w którym każdy przeciwnik stanowi wielkie wyzwanie. Rozszerzenie nie tylko podnosi poprzeczkę trudności - dodatkowo oferuje nowe, połączone ponurą legendą zestawy przedmiotów. Rynsztunki Świętokradcy, Wiarołomcy oraz Bratobójcy dają dużą przewagę nad wrogami, a gdy są skompletowane, należące do nich miecze wysysają z przeciwników żywotność i dodają ją wiedźminowi. Jednak dopóki Geralt nie zbierze wszystkich elementów danego rynsztunku, przeklęte miecze będą zabierały mu żywotność bez żadnych profitów.

Rynsztunek Świętokradcy

Rynsztunek Świętokradcy

Zestaw ten można zrobić po rozmowie z Bertoldem Candeleria - kowalem z Flotsam. Cały zestaw obejmuje sześć elementów:

Całkowity koszt schematów elementów zestawu wynosi 1996 orenów. (Pancerz 801, Buty 101, Rękawice 161, Spodnie 131, Srebrny Miecz Świętokradcy 401, Stalowy Miecz Świętokradcy 401). Kosz wykonania przedmiotów u kowala wynosi 515 orenów (kolejno 150 + 25 + 40 + 40 + 135 + 125), co w sumie daje 2511 orenów (nie wliczając kosztów ewentualnych zakupów materiałów, których lista widnieje poniżej).

Aby skompletować cały zestaw, potrzebne będą:

Dobrym sposobem na zdobycie wymaganej liczby pieniędzy na wymienione materiały jest pozostawienie zadania Zlecenie na nekkery niedokończonym. Zamiast niszczyć gniazda, odwiedzaj je co jakiś czas. Będziesz mógł sprzedać organy zdobyte z ciał potworów, aby zdobyć środki konieczne do zakupu składników na wykonanie zestawu.

Rynsztunek Wiarołomcy

Aby zrobić ten zestaw należy udać się do Lasoty (ścieżka Rocha) lub do Maela (ścieżka Iorwetha). Ten zestaw także obejmuje sześć przedmiotów:

Całkowity koszt schematów zestawu wynosi 3836 orenów. (Pancerz 1501, Buty 201, Rękawice 201, Spodnie 551, Srebrny Miecz Wiarołomcy 751, Stalowy Miecz Wiarołomcy 631). Kosz wykonania przedmiotów u kowala wynosi 1190 orenów (kolejno 550 + 70 + 60 + 135 + 200 + 175), co w sumie daje 5026 orenów (nie wliczając kosztów ewentualnych zakupów materiałów, których lista widnieje poniżej).

Aby skompletować cały zestaw, potrzebne będą:

Szybkim i łatwym sposobem na zdobycie Rynsztunku Wiarołomcy oraz broni w akcie drugim (ścieżka Roche'a) jest zabijanie harpii. Po drodze do domu Natchnionego (północny wschód od obozu Kaedwen) zostaniesz zaatakowany przez kilka z nich. Będą się one odradzać po wchodzeniu, a następnie wychodzeniu z kręgu świec przed domem. Analogicznie, w ścieżce Iorwetha, jeśli nie zniszczyłeś ich gniazd, harpie będą się odradzać w wąwozie. Pióra harpii można sprzedawać za 9 orenów za sztukę, pozostały łup za 4 oreny. W ten sposób można szybko zarobić pieniądze potrzebne do zdobycia wszystkich części zestawu. Możesz także wyzwać Adama Pangratta na siłowanie się na rękę za maksymalnie 100 orenów. Możesz go wyzwać tyle razy, ile zechcesz; jedynymi warunkami są posiadanie przy sobie przynajmniej 50 orenów, a także ukończenie odpowiedniego etapu w zadaniu Nie ma mocnych: obóz Kaedwen.

UWAGA: Kawałek pancerza draugira można zdobyć już na samym początku aktu drugiego podczas obrony króla Henselta przed klątwą. Jeśli nie został on podniesiony w tym miejscu, w trakcie ścieżki Iorwetha będzie można go jeszcze zdobyć od draugirów napotkanych w trakcie podróży na drugą stronę mgły. Jeśli jednak grasz po stronie Roche'a, po przegapieniu kawałka pancerza na początku drugiego aktu nie będzie już kolejnej okazji na jego zdobycie, więc zaleca się wczytanie automatycznego zapisu gry tuż przed walką.

Rynsztunek Bratobójcy

Schematy do zrobienia rynsztunku Bratobójcy można nabyć od Brasa z Ban Ard w Loc Muinne. Zestaw tak jak dwa poprzednie składa się z sześciu elementów:

Całkowity koszt schematów elementów zestawu wynosi 6306 orenów. Pancerz 3501, Buty 271, Rękawice 301, Spodnie 631, Srebrny Miecz Bratobójcy 801, Stalowy Miecz Bratobójcy 801). Koszt wykonania przedmiotów u kowala wynosi 1625 orenów (kolejno 750 + 100 + 100 + 150 + 250 + 275), co w sumie daje 7931 orenów (nie wliczając kosztów ewentualnych zakupów materiałów, których lista widnieje poniżej).

Aby skompletować cały zestaw, potrzebne będą:

Jedynym sposobem na ciągłe zdobywanie pieniędzy w tym akcie jest zabijanie gargulców. Pojawiają się one tylko w trzech miejscach- w podziemiach z zagadkami runicznymi. Gargulce nie podążą za tobą w dół schodów, więc możesz tam medytować przez kilka godzin, czekając, aż się odrodzą.

Video