Wiedźmińska Wiki

Przenieśliśmy się! Gamepedia połączyła siły z Fandomem, w rezultacie czego ta wiki została połączona ze swoim odpowiednikiem na Fandomie. Wiki została zarchiwizowana; prosimy czytelników oraz edytorów o przeniesienie się na połączoną wiki na Fandomie. Kliknij, aby przejść do nowej wiki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Wiedźmińska Wiki
Nataniel Pastodi
Tw3 journal nathaniel.png
Module
|- Informacje
Rasa
Człowiek
Płeć
Mężczyzna
Kolor włosów
Brązowy
Kolor oczu
Niebieski
Tytuł(y)
Wielebny
Przynależność
Kościół Wiecznego Ognia
Profesja
Kapłan

Zadania

  • Śmiertelne grzechy

Dziennik

Wielebny Nataniel, zarządca novigradzkiej kostnicy i duchowny Wiecznego Ognia, miał podły charakter i bujną przeszłość. Nim przywdział szaty kapłańskie, przez wiele lat pełnił funkcję miejskiego kata.

Mogłoby się wydawać, że trudno o gorszego kandydata na duszpasterza niż były oprawca, ale, jak mawiano, w Novigradzie wszystko jest możliwe.
Powiedzieć, że podążający tropem seryjnego mordercy Geralt nakrył Nataniela na gorącym uczynku, byłoby kiepską grą słów. Jednak mimo że sytuacja, w której zastał go Geralt, była właściwie jednoznaczna, wiedźmin nie dał się zwieść pozorom i wykluczył duchownego jako seryjnego mordercę.
Mimo to Geralt uznał, że Nataniel zasługiwał na śmierć. Czasem byłem zdania, że wiedźmin zbyt pochopnie brał się do wymierzania sprawiedliwości – w tym wypadku jednak nie miałem żadnych wątpliwości.