Wiedźmińska Wiki

Przenieśliśmy się! Gamepedia połączyła siły z Fandomem, w rezultacie czego ta wiki została połączona ze swoim odpowiednikiem na Fandomie. Wiki została zarchiwizowana; prosimy czytelników oraz edytorów o przeniesienie się na połączoną wiki na Fandomie. Kliknij, aby przejść do nowej wiki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Wiedźmińska Wiki
Nekker
Tw2 journal nekker.png
Szczegóły
Rodzaj
Others
Odmiany
Nekker
Nekker wojownik
Występowanie
obszary leśne
Odporności
brak
Podatności
Srebrne miecze
Taktyka
they attack in groups

XP: 3 – 5

Składniki
Szpony nekkera
Oczy nekkera
Serce nekkera
Zęby nekkera
Sukno
Dratwa
Dodatkowe
Trofeum z nekkera

Nekker - mały leśny potwór żyjący w stadach. Został wymyślony na potrzeby gry Wiedźmin 2: Zabójcy Królów i nie ma o nim informacji w książkach Sapkowskiego. Atakuje w grupach, okrążając i rozszarpując swoje ofiary. Nekkery różnią się od siebie barwami co może świadczyć o dymorfizmie płciowym. Żyją pod ziemią i dzielą się na szczepy. Ich gniazda wyglądają jak "kretowiny" usłane kośćmi. Szczepom podczas wojny przewodzą wodzowie którzy są więksi i mają twarz pomalowaną kolorową glinką.

Ciekawostki

  • Nazwa "Nekker" ani razu nie padła w utworach Andrzeja Sapkowskiego, jednak są one prawdopodobnie wzorowane na potworach z opowiadania Coś więcej, które wyglądały dokładnie tak samo jak nekkery w grze.

Zadania

  • Zlecenie na nekkery

Dziennik entry

Wyobraźcie sobie utopca, który ryje podziemne tunele, wspina się po drzewach, jest jeszcze bardziej zajadły, a gdy atakuje znienacka, to zawsze w towarzystwie wielu pobratymców, a wówczas będziecie mieli dobre pojęcie o nekkerze. Te prymitywne stwory są zakałą puszcz, boją się ich mieszkańcy leśnych wsi, a zwierzęta z daleka omijają ich gniazda. Nekkery są stworami społecznymi, tworzą coś na kształt plemion, bo tylko w masie potrafią odeprzeć ataki silniejszych napastników. Z nekkerami można walczyć za pomocą wszystkich wiedźmińskich technik. Bardzo skuteczne są między innymi Znaki, pułapki, bomby, trucizny oraz oleje powiększające krwawienie. Gniazda nekkerów niszczy się za pomocą petardy Kartacz.
Gdy nekkery wybierają się na wyprawę wojenną lub łowiecką, prowadzą je wodzowie. Są masywniejsze i większe, znaczą twarze czerwoną glinką. Wodzowie wydają rozkazy, czyniąc z dzikiej bandy oddział, przeto należy ich likwidować najpierw.
Podstawową taktyką nekkerów jest atak w masie. Wygrzebują się spod ziemi i hurmem rzucają się na zdobycz. Taktyka ta, choć prymitywna, przynosi niespodziewanie dobre rezultaty. Należy być przygotowanym na odparcie wielu przeciwników, co umożliwia styl szybki. Jak przy spotkaniu z innymi zwinnymi stworzeniami, tak i w trakcie ataku nekkerów ucieczka nie jest dobrym pomysłem, bo potwory doganiają ofiarę i atakami wielu łap błyskawicznie ją zabijają.
Z nekkerami można walczyć za pomocą wszystkich wiedźmińskich technik. Bardzo skuteczne są między innymi Znaki, pułapki, bomby, trucizny oraz oleje zwiększające krwawienie. Gniazda nekkerów niszczy się za pomocą petardy Kartacz.

Galeria