Wiedźmińska Wiki

Przenieśliśmy się! Gamepedia połączyła siły z Fandomem, w rezultacie czego ta wiki została połączona ze swoim odpowiednikiem na Fandomie. Wiki została zarchiwizowana; prosimy czytelników oraz edytorów o przeniesienie się na połączoną wiki na Fandomie. Kliknij, aby przejść do nowej wiki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Wiedźmińska Wiki

Neratin Ceka – osoba o niepewnej płci, według Dacre przypuszczalnie mężczyzna. Porucznik w hanzie Skellena, dowodził grupą wysłaną do Fano. Został zabity we wsi Goworożec pomagając Ciri uciec z rąk Puszczyka, Bonharta i Rience'a.

Dane z książek Sapkowskiego

– Ten czy ta, Neratin Ceka? – zmrużył oczy Puszczyk, patrząc w ślad za wychodzącym oficerem. – To kobieta czy mężczyzna?
– Panie Skellen – Dacre Silifant odkaszlnął, ale gdy przemowie głos miał pewny, a wzrok zimny. – Dokładnie to ja tego nie wiem. Z pozoru jest to mężczyzna, ale pewności nie mam. Co do tego zaś, jakim Neratin Ceka jest oficerem, mam pewność. To, o coście zapytać raczyli, miało by znaczenie, gdybym zamiarował o rękę go prosić. A nie zamiaruję. Wy, tuszę, też nie.


Wieża Jaskółki, str. 115

Neratin Ceka, osobnik niepewnej płci, nie tracił czasu. Gdy Skellen i oficerowie wyszli na podwórzec fortu, oddział stał w porządnym szyku, wyrównawszy linię tak, by żaden koński łeb nie wystawał na więcej niż piędź.


Wieża Jaskółki, str.

Próżno pan pisarz to imię zapisuje, bo nie pamiętam, czy mówiłam o tym, ale Neratin nie żyje już, zabili go we wsi zwanej Goworożec...


Wieża Jaskółki, str. 131
Agent, którego Vattier miał w oddziale Skellena, a który również zniknął, nazywał się Neratin Ceka.
Wieża Jaskółki, str. 285