Wiedźmińska Wiki

Przenieśliśmy się! Gamepedia połączyła siły z Fandomem, w rezultacie czego ta wiki została połączona ze swoim odpowiednikiem na Fandomie. Wiki została zarchiwizowana; prosimy czytelników oraz edytorów o przeniesienie się na połączoną wiki na Fandomie. Kliknij, aby przejść do nowej wiki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Wiedźmińska Wiki

Pani jeziora; grafika Anna Koronowicz

Pani jeziora; grafika Robert "Blutengel" Łada

Nimue verch Wledyr ap Gwyn - czarodziejka z przyszłości, nazywana między innymi Pani Jeziora lub Łokietkiem, pomogła Ciri w odnalezieniu właściwej drogi do zamku Stygga, absolwentka jednej z czarodziejskich akademii Aretuzy. W młodości była zainteresowana historią Ciri i Geralta, w szczególności ich dalszymi losami. Później, z braku czasu przestała się interesować końcem opowieści o Ciri, jednak kiedy w czasie odbywania bliskiego kontaktu fizycznego z nieznanym mężczyzną, przypadkiem wpadła na Ciri, która zabłądziła podróżując między wymiarami, postanowiła powrócić do tej historii. W swojej prywatnej wieży zgromadziła wiele obrazów przedstawiających sceny z sagi, a także wszystkie książki, klechdy, legendy, bryki, traktujące o historii Ciri. Zatrudniła też w roli asystentki, stażystki Condwiramurs Tilly, która z racji swych wieszczych zdolności miała pomóc Nimue.


Dane z książek Sapkowskiego

-Miałam wtedy jakieś sześć, siedem lat. Moja najstarsza siostra miała czternaście. I juz była krzywa od garbienia się nad robotą. Babska dola! Do tego przygotowywano u nas dziewczynki od młodości! Garbić się! Wiecznie się garbić i giąć nad robotą, nad dzieckiem, pod ciężarem brzucha, który chłop ci przyprawił, ledwoś zdążyła wydobrzeć po połogu...


Pani Jeziora, str. 23

- Rada jestem, mogąc gościć na twej wyspie, Pani Jeziora. - Nimue - poprawiła swobodnie mała magiczka. - Nimue, nic więcej. tytuły i epitety możemy sobie darować panno Tilly.


Pani Jeziora, str. 17

- W akademii - podjęła Nimue - do której dostałam się zresztą dopiero za drugim podejsciem, zajmowałam się mitem tylko w aspekcie Wielkiej Loży na zajęciach z historii magii. Na czytanie dla przyjemnosci początkowo zwyczajnie nie miałam czasu, musiałam wkuwać, by... By dotrzymać kroku córeczkom hrabiów i bankierów, którym wszystko przychodziło łatwo, które nasmiewały się z dziewuszki ze wsi...


Pani Jeziora, str. 23

- Za tymi drzwiami - skazała niedbale Nimue - jest laboratorium. Jak się rzekło, możesz korzystać wedle woli. Zalecana jest oczywiście ostrozność. Umiar wskazany jest zwłaszcza przy próbach zmuszania miotły do noszenia wody. Condwiramurs zachichotała grzecznie, choć żart był leciwy. Wszystkie mentorki raczyły podopieczne dowcipami nawiązującymi do mitycznych tarapatów mitycznego ucznia czarnoksiężnika.


Pani Jeziora, str. 19

Nimue podbiegła, zarzuciła mu ręce na szyję i stanęła na palcach, ale by ją pocałować mężczyzna i tak musiał mocno się pochylić. Nimue nie bez racji nazywano Łokietkiem - ale teraz, gdt miała już osiemnaście lat i była adeptką sztuk magicznych, przywilej nazywania jej tak przysługiwal wyłącznie najbliższym przyjaciołom. I niektórym mężczyznom. Mężczyzna, nie odrywając ust Nimue wsunął dłoń za jej dekolt. Potem poszło już poszło szybko. Oboje znaleźli się na rozścielonym na paisku płaszczu, sukienka Nimue podwinęła się powyżej talii, jej uda mocno objęły biodra mężczyzny, a dłonie wbiły się w jego plecy. Gdy jął brał, jak zwykle zbyt niecierpliwie, zacisnęła zęby, ale szybko dogoniła go w podnieceniu, zrównała się, dotrzymała kroku. Miała wprawę.


Pani Jeziora, str. 19

Nimue wlała na siebie resztę wody z cebrzyka. Condwiramurs podziwiała jej figurę. Choć malutka, czarodziejka była zbudowana nad wyraz proporcjonalnie. Kształtów i jędrnej skóry mogła pozazdrościć jej dwudziestolatka. Condwiramurs, niedaleko szukając, miała lat dwadzieścia cztery. I zazdrościła.


Pani Jeziora, str. 34

Ciekawostki i inne informacje

  • Nimue pochodziła z plebsu, była czwartą córką wiejskiego stelmacha, od dziecka interesowała się historiami, baśniami i opowiadaniami o Ciri, Geralcie z Rivii, Yennefer i innych znanych z sagi postaciach.
  • Nimue dostała się do akademii dopiero za drugim podejściem.
  • Nimue była powszechnie znana jako potężna czarodziejka, choć ze względu na swoja pasję wielu innych czarodziejów uważało ją, za zwariowaną.
  • Nimue była kobietą o wielkiej ogładzie, rozległej wiedzy z wielu dziedzin, była też znana ze swojej urody i przesadnej wręcz higieny.
  • Nimue posiadała własną wyspę, a także wieżę-zameczek z sześcioma piętrami, utrzymywała też dwie służące.
  • Nimue cechowała się niewielkim wzrostem, dlatego też była w młodości nazywana Łokietkiem.
  • Nimue pojawia się także w tomie "Chrzest Ognia", gdzie ukazana jest jako dziecko.
  • W legendzie o królu Arturze pani Jeziora miała na imię właśnie Nimue.
  • Postać Nimue pojawia się również w tomie "Sezon Burz", kiedy podążała do Aretuzy.