Opinikus

Opinikus
Szczegóły
Rodzaj
Hybrydy
Boss
Tak
Odmiany
Gryf
Występowanie
Las poza Oxenfurt
Odporności
Ogień
Podatności
Kartacz
Olej przeciw hybrydom
Znak Aard
Taktyka
Flying attacks
spitting acid
Składniki
Jajo gryfa
Pióra gryfa
Trofeum z gryfa
Mutagen z archegryfa
Zbroja Zirael
Szpon potwora

Opinikus is an archegryf.

Zadania

  • Zlecenie: Bestia z Oxenfurckiej Puszczy

Bestiariusz

Tak na przyszłość... Wzywajcie wiedźmina, zanim poleje się krew.
– Geralt z Rivii
Różnego rodzaju zabijacy – najemnicy, błędni rycerze czy ambitni stróże prawa – próbują czasem wyręczać wiedźminów w zabijaniu potworów. Kończy się to zwykle rzezią, która zamiast rozwiązać problem, tylko go pogarsza – bestia wychodzi ze starcia cało, za to rozwścieczona i żądna zemsty. Tak właśnie było w górach pod Oxenfurtem, gdzie gniazdo uwił potężny samiec archegryfa.

Wiedźminowi znów przyszło poprawiać po amatorach. Wiedział, że w starciu z archegryfem na nic nie zda się Igni ani petardy zadające obrażenia od ognia, jako, że potwór ten jest niewrażliwy na płomienie. Do tego musiał wystrzegać się kwasu, który przeżre najgrubszą nawet zbroję – i ostrych jak sztylety szponów.

Po długiej walce wiedźmin zasiekł archegryfa. W pobliskim Oxenfurcie znalazłoby się pewnie kilku uczonych, którzy zarzuciliby mu, że przyłożył tym samym rękę do eksterminacji ginącego gatunku i zaburzył miejscowy ekosystem. Nie spędzało to jednak wiedźminowi snu z powiek.
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC BY-SA 3.0, o ile nie zaznaczono inaczej.
Przenieśliśmy się! Gamepedia połączyła siły z Fandomem, w rezultacie czego ta wiki została połączona ze swoim odpowiednikiem na Fandomie. Wiki została zarchiwizowana; prosimy czytelników oraz edytorów o przeniesienie się na połączoną wiki na Fandomie. Kliknij, aby przejść do nowej wiki.

CZYTAJ WIĘCEJ