Wiedźmińska Wiki

Przenieśliśmy się! Gamepedia połączyła siły z Fandomem, w rezultacie czego ta wiki została połączona ze swoim odpowiednikiem na Fandomie. Wiki została zarchiwizowana; prosimy czytelników oraz edytorów o przeniesienie się na połączoną wiki na Fandomie. Kliknij, aby przejść do nowej wiki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Wiedźmińska Wiki

Ostrit 2.png

Ostrit - rycerz Temerski zabity przez strzygę. Pochodził on z Wyzimy. Kochał siostrę króla Foltesta, Addę, przez co nieświadomie rzucił klątwę na córkę tej pary królewskiej. W grze Wiedźmin w krypcie strzygi w kaplicy na cmentarzu (w tym na Bagnach, V akt) znajdujemy jego pamiętnik, który zdradza tajemnicę klątwy strzygi.

Dane z książek Sapkowskiego

Foltest był szczupły, miał ładną - za ładną - twarz, Nie miał jeszcze czterdziestki, jak ocenił wiedźmin. Siedział na karle rzeźbionym z czarnego drewna, nogi wyciągnął w stronę paleniska, przy którym grzały się dwa, psy. Obok, na skrzyni siedział starszy, potężnie zbudowany mężczyzna z brodą. Za królem stał drugi, bogato odziany, z dumnym wyrazem twarzy. Wielmoża.


Ostatnie życzenie, str. 18

Ostrit zamilkł, przestał się miotać, leżał spokojnie.
- Wiedźminie?
- Tak.
- To prawda, że chciałem obalić Foltesta. Nie ja jeden. Ale ja jeden pragnąłem jego śmierci, chciałem, by umarł w mękach, by oszalał, by żywcem zgnił. Wiesz, dlaczego? Geralt milczał.
- Kochałem Addę. Królewską siostrę. Królewską kochankę. Królewską dziewkę. Kochałem ją...


Ostatnie życzenie, str. 29

Dane z pozostałych źródeł

  • W serialu the witcher w postać Ostrita wcielił się Jason Thorpe , natomiast głosu użyczył Tomasz Borkowski.
  • W filmie i w serialu w rolę Ostrita wcielił się Andrzej Słabiak.

Galeria

Komiks

Inne

The Witcher (po polsku Wiedźmin)

Serial