Wiedźmińska Wiki

Przenieśliśmy się! Gamepedia połączyła siły z Fandomem, w rezultacie czego ta wiki została połączona ze swoim odpowiednikiem na Fandomie. Wiki została zarchiwizowana; prosimy czytelników oraz edytorów o przeniesienie się na połączoną wiki na Fandomie. Kliknij, aby przejść do nowej wiki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Wiedźmińska Wiki
Percival Schuttenbach
G S Percival Schuttenbach.jpg
Informacje podstawowe
Pochodzenie
Mahakam
Tytuł(y)
Właściciel Zakładu Jubilerskiego na Górze Garbon
Profesja
Metalurg (profesja)
Technik (profesja)
Jubiler (profesja)
Płeć
Mężczyzna
Rasa
Gnom
Narodowość
Mahakam
Przynależność
Drużyna Zoltana Civaya
Informacje rodzinne
Kolor włosów
Brązowe
Kolor oczu
Ciemny
Wystąpienia

Percival Schuttenbach - gnom , jubiler , metalurg , technik , przyjaciel Geralta.

Historia

Podczas podróży zaprzyjaźnił się z Jaskrem, dzięki wspólnym zainteresowaniom takim jak karty i muzyka. W tej pierwszej dziedzinie często oszukiwał, co narażało go na wyzwiska i ciosy drewnianą pałką ze strony swych kompanów. Podczas wojny z Nilfgaardem temerskie wojska zamierzały wcielić go do Ochotniczego Hufca Mahakamskiego myląc go z krasnoludem. Percival wymigał się jednak ze służby, argumentując się pacyfistycznymi regułami jego religii (sam prawdopodobnie był ateistą). Po zakończeniu wojny z Nilfgaardem odtworzył zakład jubilerski w Novigradzie, w którym jako żywą reklamę wykorzystywał Feldmarszałka Dudę, który później został zjedzony przez kota.

Ciekawostki i inne Informacje

Galeria

Wiedźmin Pożegnanie Białego Wilka

Gwint

Dane z książek Sapkowskiego

A to reszta mojej kompanii. Munro Bruys, Yazon Varda, Caleb Stratton, Figgis Merluzzo i Percival Schuttenbach. (...)
Spod mokrego kaptura, miast skołtunionej brody, wyzierał długi i spiczasty nos, niezawodnie określający przynależność posiadacza do starej i szlachetnej rasy gnomów.


Chrzest ognia, str. 77

Przewodnikiem był zwykle Percival Schuttenbach, długonosy gnom. Ustępując krasnoludom wzrostem i siłą, dorównywał im wytrzymałością, a zwinnością znacznie przewyższał. W marszu nieustannie kluczył, szperał po krzakach, wysforowywał się do przodu i znikał, po czym objawiał się nagle i nerwowymi, małpimi gestami dawał z daleka znak, że wszystko w porządku, można iść dalej.


Chrzest ognia, str. 79-80

Percival jest z zawodu szlifierzem kamieni, chce założyć własny warsztat.


Chrzest ognia, str. 111