Wiedźmińska Wiki

Przenieśliśmy się! Gamepedia połączyła siły z Fandomem, w rezultacie czego ta wiki została połączona ze swoim odpowiednikiem na Fandomie. Wiki została zarchiwizowana; prosimy czytelników oraz edytorów o przeniesienie się na połączoną wiki na Fandomie. Kliknij, aby przejść do nowej wiki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Wiedźmińska Wiki
Pogrom Rivijski
Books Generic other.png
Pogrom Rivijski
Opis
Typ
Książka
Źródło
Lokacje
Kupno
50 oreny
Sprzedaż
10 oreny
ID
it_scroll_229

Historia pogromu dokonanego na nieludziach w Rivii, w czasie które zginął słynny Geralt z Rivii.

Zawartość

'Pogrom Rivijski
Anonim, według relacji naocznych świadków
"Tuż po zakończeniu wojny nastroje wśród ludności Rivii były minorowe. Wszystkich dotknęła bieda i każdy miał wrażenie, że królowie i możnowładcy podczas rokowan pokojowych zdradzili, nie biorac odwetu na Nilfgaardzie. Trzeba bylo znalezc kozla ofiarnego i jak zwykle padlo na odmienców - nieludzi i czarownice.
Doszlo do prowokacji. Rozwscieczony tlum wyszedl na ulice. Holota nie przepuscila nikomu, kto wydawal sie inny. Jednako mordowano krasnoludów, elfy i oskarzonych o czary. Przy okazji, jak to bywa w takich wypadkach, zalatwiano porachunki, pladrowano i gwalcono. Ze wstydem przyznaje, ze niewielu mialo dosyc odwagi, by stanac w obronie przesladowanych. Posród sprawiedliwych znalazl sie slynny Geralt z Rivii, który chronil swoich przyjaciól i zginal przebity widlami. Ofiar byloby wiecej, gdyby nie pamietna interwencja Triss Merigold. Czarodziejka zeslala na tlum potezne gradobicie. Dopiero ten potezny czar powstrzymal zamieszki. Co stalo sie z cialem Geralta z Rivii i tych, którzy staneli u jego boku, tego nie wiem."

Dziennik

Postacic: Geralt z Rivii

Lokacje