Wiedźmińska Wiki

Crossover banner.jpg
Wiedźmin Wiki na Fandomie

CZYTAJ WIĘCEJ

Wiedźmińska Wiki

„Próba Traw i inne tajne wiedźmińskie praktyki, własnymi oczyma oglądane” - Książka autorstwa Carli Demetii Crest. Opowiada ona o przebiegu mutacji wiedźmińskich, jest to manuskrypt do wyłącznego wglądu Kapituły Czarodziejów.

Dane z książek Sapkowskiego:

Na trzeci dzień zmarły wszystkie dzieci, kromie jednego, otroka lat zaledwie dziesięciu. Ten, dotąd miotany gwałtownym obłąkaniem, wpadł był nagle w głębokie odurzenie. Oczy jego miały wzrok szklany, chwytał bez ustanku rękami nakrycie lub wodził nimi w powietrzu, jak gdyby pióra chciał łapać. Oddech stał sie głośny i chrapliwy, pod zimny, kleiki i smrodliwy wystąpił na skórę. Tedy znowu mu eliksir podano do żył i atak się powtórzył. Tym razem nastąpił krwotok z nosa, a kaszel przeszedł w womit, po którym otrok całkiem był zwątlał i stał sie bezwładny. Symptomata nie wolniały przez dwa dni kolejne. Skóra dziecęca, dotąd oblana potem, stała się sucha i rozpalona, puls utracił swą pełność i twardość, był jednakowoż pomiernie mocny, raczej powolny niźli prędki. Ani raz jeden już sie nie ocknął, ani nie zakrzyczał więcej. Wreszcie nadszedł dzień siódmy. Otrok ocucił się jakby ze snu i otworzył oczy, a oczy jego były jako te u żmii. Krew elfów, str. 75

Komentarz

Tekst jest autorstwa A. Sapkowskiego i stanowi introdukcję do trzeciego rozdziału tomu "Krew elfów"- pierwszej części pięciotomowej sagi o wiedźminie.