Przewodnik po Ard Skellig

Z Wiedźmińska Wiki
Skocz do: Nawigacja, szukaj
Przewodnik po Ard Skellig
Tw3 lonesome world guide.png
Przeczytanie przewodnika odblokowuje niektóre punkty szybkiej podróży na Skellige.
Opis
Rynsztunek/slot
Księgi
Kategoria
Zwykły przedmiot
Typ
Pozostałe
Źródło
Zakupu
Cena bazowa
300 Novigradzkie korony
Kupno
300 Novigradzkie korony
Sprzedaż
42 Novigradzkie korony
Waga
0 waga

This guide can be purchased from the following merchants:

Reading it unlocks the following fast travel points:

Dziennik

Kiedy jest najlepsza pora, żeby odwiedzić Ard Skellig? Cały rok. Komu się tam spodoba? Poszukiwaczom przygód, amatorom pięknych widoków i miłośnikom urokliwych osad. Tych ostatnich jest na wyspie pod dostatkiem – Ard Skellig jest bowiem najgęściej zaludnioną wyspą archipelagu, choć wciąż dziewiczą i pełną dzikiej przyrody. Szczególnie godne polecenia są miejscowości Rannvaig, Arinbjorn oraz Holmstein, będący jednym z najważniejszych portów w okolicy.

Szczęściarze, którzy dotrą do Arinbjorn drogą morską, z pewnością zwrócą uwagę na majestatyczną latarnię morską, wybudowaną z polecenia jarla Skjordala – z pewnością jeden z najciekawszych punktów na wyspie, z której szczytu rozciąga się przepiękny widok na okolicę.

Nie sposób też pominąć wsi pod Kaer Trolde, siedzibą rodu an Craite, ze wspaniałą twierdzą górującą nad zatoką. Istnieje ponoć legenda, wedle której twierdzę wzniósł własnymi rękoma heros Grymmdjarr, założyciel rodu an Craite (o czym szerzej w rozdziałach „Historia” i „Kultura”).

Uwaga

  • This item weighs 0.01 in the shop inventory and 0.06 in Geralt's inventory.

Zobacz też