Wiedźmińska Wiki

Przenieśliśmy się! Gamepedia połączyła siły z Fandomem, w rezultacie czego ta wiki została połączona ze swoim odpowiednikiem na Fandomie. Wiki została zarchiwizowana; prosimy czytelników oraz edytorów o przeniesienie się na połączoną wiki na Fandomie. Kliknij, aby przejść do nowej wiki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Wiedźmińska Wiki

G SS Radcliffe.png

Radcliffe z Oxenfurtu - czarodziej, członek Rady Czarodziejów, Mistrz Arkanów Magicznych, nadworny mag króla Demawenda z Aedirn.

Miał wielki szacunek do sztuki, chwalił Jaskra za jego osiągnięcia na tym polu.

Historia

Brał udział w bitwie o Wzgórze Sodden i przewrocie na Thaneddpo stronie państw Północy.

Błędnie uznany za poległego podczas bitwy w Garstangu. Najprawdopodobniej to on zabił Fercarta z Cidaris. Był przewodniczącym Komisji badającej ślady teleportacyjne na Thanedd nazwaną od jego imienia Komisją Radcliffe'a.

Galeria

Inne

Dane z książek Sapkowskiego

Zwróć raczej uwagę na tych trzech, którzy idą z tyłu, to są członkowie Rady. Fercart z Cidaris, Radcliffe z Oxenfurtu i Carduin z Lan Exeter.


Czas pogardy, str. 116

Powoli, Filippa. Ja wiem, że łaski, którymi otacza cię Vizimir, znaczą dla ciebie więcej niż solidarność Brac­twa. To samo dotyczy ciebie, Sabrina, bo identyczną rolę odgrywasz w Kaedwen. Keira Metz i Triss Merigold re­prezentują interesy Foltesta z Temerii, Radcliffe jest na­rzędziem Demawenda z Aedirn...


Czas pogardy, str. 176

Wówczas, jak gdyby na sygnał, jeden ze zgromadzonych w wielkie półkole słuchaczy wstał. Odrzuciwszy na ramię kobaltowo niebieski, szamerowany złotem płaszcz skłonił się sztywno i dystyngowanie.
- Dzięki ci, mistrzu Jaskrze - powiedział dźwięcznie, choć niegłośno. - Niechaj to ja, Radcliffe z Oxenfurtu, Mistrz Arkanów Magicznych, niechybnie jako wyraziciel opinii wszystkich tu obecnych, wypowiem słowa podziękowania i uznania dla twej wielkiej sztuki i twego talentu.


Krew elfów, str.

Ciekawostki

  • głos Radcliffe'a to dźwięczny, nosowy bas.