Wiedźmińska Wiki

Przenieśliśmy się! Gamepedia połączyła siły z Fandomem, w rezultacie czego ta wiki została połączona ze swoim odpowiednikiem na Fandomie. Wiki została zarchiwizowana; prosimy czytelników oraz edytorów o przeniesienie się na połączoną wiki na Fandomie. Kliknij, aby przejść do nowej wiki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Wiedźmińska Wiki

G SS Renfri.jpg

Renfri - zwana także Dzierzbą, była pierworodną córką Fredefalka, księcia Creyden, z pierwszego małżeństwa. Uznana za jeden z pomiotów Przekleństwa Czarnego Słońca miała zostać zgładzona przez najemnego zbira w lesie. Zbir nie zabił Renfri, lecz zgwałcił, okradł i puścił ją wolno. Później dziewczyna musiała kupczyć swoim ciałem, kraść i zabijać, żeby przeżyć.
Po nieudanym (kolejnym) zamachu na jej życie stworzyła wraz z siedmioma gnomami hanzę napadającą na kupców i przejezdnych. W tym okresie szczególnie lubowała się w nabijaniu swych ofiar na naostrzone kołki.
Niestety hanza porżnęła się nożami podczas kłótni, prawdopodobnie o podział łupów. Przeżyła tylko Dzierzba. Niedługo po tym wydarzeniu Renfri spotkała się ze Stregoborem, który wpakował ją w bryłę kryształu górskiego i wrzucił do gnomowej kopalni, którą zasypał.
Robotę spartaczył, a Dzierzbę znalazł królewicz z któregoś ze wschodnich królestw, odczarował ją i zabrał do domu. Tam zabiła starego króla, a panować zaczął najstarszy syn, już bez rodzeństwa. Po pierwszym przewrocie pałacowym znów zaczęła ścigać Stregobora. W Kovirze dokonała na niego trzech skrytobójczych zamachów, później ścigała go jeszcze w Pontarze i Angrenie. W międzyczasie całkowicie uodporniła się na magię. Ostatnim miejscem w którym szukała Stregobora było Blaviken. Tam, wraz ze swoją drużyną (półelf Civril, Piętnastka, Nohorn, Tavik, Vyr i Nimir) natknęła się na wiedźmina Geralta, który zakończył jej żywot. Wcześniej nieskuteczne próby pozbycia się Renfri, podjęła Aridea.

Dane z książek Sapkowskiego

Prawie dorównywała mu wzrostem. Włosy koloru słomy nosiła nierówno obcięte, nieco poniżej uszu. Stała opierając się jedną ręką o drzwi, w obcisłym aksamitnym kaftaniku ściągniętym ozdobnym pasem. Jej spódnica była nierówna, asymetryczna - z lewej strony sięgała łydki, z prawej odsłaniała mocne udo ponad cholewą wysokiego buta z łosiowej skóry. U lewego boku miała miecz, u prawego sztylet z wielkim rubinem w głowicy.
Ostatnie życzenie, str. 98

W głosie Renfri zadźwięczało coś bardzo dziwnego. Coś, co kojarzyło się z czerwonym odblaskiem pożaru na klingach, wyciem mordowanych, rżeniem koni i zapachem krwi. Inni również musieli mieć podobne skojarzenia, bo bladość pokryła nawet ogorzałą gębę Tavika.


Ostatnie życzenie, str. 98

Podeszła do stołu, wysoka, szczupła, zwinna, usiadła, wyciągając przed siebie nogi w wysokich butach.


Ostatnie życzenie, str. 101

Dane z pozostałych źródeł

Galeria

Serial

Komiks

Inne

The Witcher (po polsku Wiedźmin)