Wiedźmińska Wiki

Przenieśliśmy się! Gamepedia połączyła siły z Fandomem, w rezultacie czego ta wiki została połączona ze swoim odpowiednikiem na Fandomie. Wiki została zarchiwizowana; prosimy czytelników oraz edytorów o przeniesienie się na połączoną wiki na Fandomie. Kliknij, aby przejść do nowej wiki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Wiedźmińska Wiki

Magister

Azar Javed

Salamandra - grupa przestępcza, która zaatakowała Kaer Morhen i wykradła wiedźminskie tajemnice. Stworzona na potrzeby gry "Wiedźmin". Szefem Salamandry jest Azar Javed potężny mag zerikański. Do Salamandry należy m.in. Magister, Roland Bleinheim, Gellert Bleinheim, Savolla .

Salamandra jest potężną organizacją, która przenika Wyzimę na wskroś i posiada kontakty we wszystkich ważniejszych urzędach. Pozwoliło to Magistrowi na legalne wydostanie się z więzienia w Wyzimie pomimo krążących listów gończych.

Dochody Salamandry pochodzą m.in. z handlu narkotykiem fisstechem. Laboratorium Salamandry produkujące fisstech znajduje się w kanałach pod Wyzimą. Pracują tam przymusowo alchemicy.

Członkowie Salamandry noszą ze sobą białe brosze z symbolem przedstawiającym ową salamandrę.

Salamandra była wspierana przez Addę Białą za pośrednictwem Magistra. W grze można się też dowiedzieć się, iż król Redanii Radowid V Srogi planował użyć Salamandry jako tzw. "politycznej dźwigni nacisku", cokolwiek by to miało znaczyć.

Ostatecznie, w zależności od wcześniejszych wyborów, Salamandra może zostać rozbita przez Geralta, z pomocą Triss Merigold, Leuvaardena, Yaevinna lub Zygfryda.

Jej członkami są m.in:

W grze Wiedźmin 2: Zabójcy Królów

Organizacja ta została doszczętnie rozbita przez legendarnego wiedźmina - Geralta z Rivii i tylko nieliczni przeżyli i ukryli się (w Wiedźminie 2) u Bernarda Loredo - zarządcy przygranicznej faktorii Flotsam, gdzie również zajmują się produkcją fisstechu i u króla Henselta w armii Kaedwen (można ich spotkać w obozie Henselta w akcie II w Ścieżce Roche'a).