Wiedźmińska Wiki

Przenieśliśmy się! Gamepedia połączyła siły z Fandomem, w rezultacie czego ta wiki została połączona ze swoim odpowiednikiem na Fandomie. Wiki została zarchiwizowana; prosimy czytelników oraz edytorów o przeniesienie się na połączoną wiki na Fandomie. Kliknij, aby przejść do nowej wiki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Wiedźmińska Wiki
Salma
Szczegóły
Rodzaj
Hybrydy
Odmiany
Sukkub
Taktyka
uwodzenie

Salma is Sukkub in the city of Novigrad. Geralt can either kill her or let her go. Either way, he gets her trofeum.

Zadanie

  • Zlecenie: Śmiertelne rozkosze

Dziennik

Nie zwykłam kłamać. Nie zwykłam też zabijać bez powodu.
– Salma, sukkub
Prowadzone przez wiedźmina śledztwo wykazało, że za tajemniczą śmiercią novigradzkich strażników stoi sukkub o imieniu Salma. Akurat te potwory rzadko zabijają z premedytacją i zimną krwią. Nie znaczy to jednak wcale, że nie są groźne – czasem zabijają przez przypadek, zatracając się w rozkoszy. Czasem w obronie własnej – mimo że od pasa w górę wyglądają jak wątłe niewiasty, są zaskakująco silne, a do tego odporne na ogień, w tym Znak Igni. Wiedźmini mają więc często z nimi problem – czy potwór, który nie chce czynić ludziom krzywdy, ale w końcu i tak to robi, zasługuje na śmierć – czy litość?
Przed takim właśnie dylematem stanął pewnego razu Geralt z Rivii, zwany Białym Wilkiem. Wiedźmin ostatecznie uwierzył Salmie i puścił ją wolno – choć nie mógł oprzeć się wrażeniu, że będzie tej decyzji jeszcze żałować.