Wiedźmińska Wiki

Crossover banner.jpg
Wiedźmin Wiki na Fandomie

CZYTAJ WIĘCEJ

Wiedźmińska Wiki

Okres świetności

Przed tym wydarzeniem Kovir był potężnym, bogatym państwem, w którego skład wchodziła Wschodnia Marchia, Poviss, Kovir, Velhad, Talgar, Narok i Łukomorze. Jednak już wtedy borykało się z problemami. Głównie chodziło o pragnienie władzy czy niepodległości. Jednak dzięki swoim dochodom zagrożenie otwartym buntem było małe. Ludzie w Kovirze nie byli ograniczenii ze względu na swoje poglądy. Gwarantowano wolność słowa, dzięki czemu tylko tutaj były dostępne dzieła takich autorów takich jak Vysogota z Corvo.

Spisek i jego skutki

Najtrudniejszy okres, Kovir przeżył za czasów panowania Baldwina Thyssena. To wtedy właśnie nastąpił przewrót pałacowy. Rhyd zagarnął dla siebie koronę Poviss, a markgraf Idi Koviru. Pierwszy raz w historii Thyssenidzi musieli uciekać, a król zmarł w wyniku wylewu krwi do mózgu. W czasie secesji na zawsze odłączyła się Wschodnia Marchia orazŁukomorze.

Powrót Thyssenidów

Przebywają od dzieciństwa na wygnaniu Esterad Thyssen w Talgarze planował odzyskać tron. Dzięki swemu intelektowi zawarł liczne umowy i zorganizował potężne stronnictwo, które spowodowało Noc noży i pochodni, w której zdrajcy i ich rodzina została zamordowana. Thyssenidzi powrócili na tron

Kovir po secesji

Choć państwo poniosło uszczerbki terytorialne nastąpił okres stabilizacji, szybko odzyskało swoją pozycję i majątek.