Wiedźmińska Wiki

Crossover banner.jpg
Wiedźmin Wiki na Fandomie

CZYTAJ WIĘCEJ

Wiedźmińska Wiki
Cyprian Wiley
Tw3 journal whoresonjr.png
Module
|- Informacje
Przydomek / pseudonim(y)
Skurwiel Junior
Rasa
Człowiek
Płeć
Mężczyzna
Kolor włosów
Ciemny Blond
Kolor oczu
Niebieski
Narodowość
Redania
Profesja
Przywódca gangu
Właściciel kasyna
Organizator nielegalnych walk
Właściciel domów publicznych
Pochodzenie
Redania

Cyprian Willey, znany jako Skurwiel Junior - jeden z czterech bossów novigradzkiego półświatka. Syn i następca Skurwiela Seniora. W przeciwieństwie do pozostałych szefów kryminalnej części miasta: TasakaKróla Żebraków i Sigiego Reuvena, Junior nie chce współpracy między gangami i stara się doprowadzić do wojny między nimi.

Wiedźmin 3: Dziki Gon

Geralt szuka Skurwiela Juniora, bo kontaktowali się z nim Ciri i Jaskier, których wiedźmin szuka. Gdy w końcu odnajduje mężczyznę, zmusza go do opowiedzenia wszystkiego, co wie o jego zaginionych znajomych. Następnie Biały Wilk może zabić go albo oszczędzić go, pod warunkiem, że ten wycofa się z interesów. Niezależnie od wyboru jego miejsce zajmuje torturowany przez niego kiedyś doppler Dudu.

Zadania

  • Dorwać Juniora
  • Historia Ciri: Z wizytą u Juniora

Dziennik

Młody Cyprian był jednym z najbardziej niebezpiecznych ludzi novigradzkiego półświatka. Po ojcu Alonso “Skurwielu Seniorze” Willeyu, odziedziczył nie tylko kasyna, arenę i burdele, ale i sadystyczne skłonności, bezwzględność i brak skrupułów.

Dzięki tym cechom miano „Skurwiela” stało się niemal rodowym nazwiskiem tej potężnej rodziny przestępczej.
Cyprian prześcigał swego ojca pod względem ambicji. Złamał niepisane zawieszenie broni między grupami przestępczymi i próbował zamordować trzech pozostałych przywódców półświatka.
Śmiałość Skurwiela miała swe bardzo konkretne źródło. Za działaniami przestępcy stał Radowid, król Redanii.
Okazało się, że Skurwiel miał doprowadzić do wojny między grupami przestępczymi w Novigradzie i wprowadzić chaos, który ułatwiłby Radowidowi przejęcie kontroli nad miastem.
Przeszukując kryjówkę Cypriana, Geralt odkrył, że w przezwisku „Skurwiel” nie było ani krzty przesady, choć to i tak zbyt łagodne określenie dla mordercy niewiast.
Jeśli Geralt go zabije :
Oprócz szantaży, wymuszeń, morderstw i tortur na liście występków młodego Willeya była także próba skrzywdzenia Ciri. Geralt podszedł do tego bardzo osobiście i tak oto bandyta życiem zapłacił za swe liczne zbrodnie
Jeśli Geralt go nie zabije :
Choć zapewne nikt nie zapłakałby po Willeyu, Geralt nie zabił bandyty. Z chwilą, gdy protekcja Radowida przestała chronić go przed zemstą dawnych konkurentów, kariera Skurwiela w novigradzkim półświatku mogła mieć już tylko jeden finał.
Los, który spotkał Cypriana Willeya, był chyba gorszy od śmierci. Opuszczony przez swego protektora i podwładnych, utracił nie tylko przestępczą fortunę, lecz przede wszystkim szacunek i prestiż, spadając na samo dno novigradzkiego półświatka

Notes

If Geralt kills Wiley, Wiley will later be impersonated by Dudu, when Geralt and Ciri pay "Whoreson" a visit.