Wiedźmińska Wiki

Przenieśliśmy się! Gamepedia połączyła siły z Fandomem, w rezultacie czego ta wiki została połączona ze swoim odpowiednikiem na Fandomie. Wiki została zarchiwizowana; prosimy czytelników oraz edytorów o przeniesienie się na połączoną wiki na Fandomie. Kliknij, aby przejść do nowej wiki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Wiedźmińska Wiki
Szałwia i Rozmaryn
G SS Kameleon.jpg
Opis
Typ
Kategoria:Karczmy
Kategoria:Zamtuzy (dawniej)
Lokalizacja
Novigrad
Region
Novigrad

Szałwia i Rozmaryn, później zwana Kameleonem - dom publiczny w południowo-wchodniej części Novigradu, który Jaskier otrzymał w spadku od Alonso Willeya.

Wiedźmin 3: Dziki Gon

Alonso Willey, będąc wielkim fanem i mecenasem poezji, oddał lokal w spadku jednemu ze swoich ulubionych twórców, bardowi Jaskrowi. Wywołało to poważny konflikt między poetą a synem Alonsa, Cyprianem, który planował urządzić w Szałwii burdel.

O tym, że Jaskier został nowym właścicielem przybytku Geralt dowiaduje się od Corine Tilly. Przybywając do lokalu wiedźmin spotyka swojego starego druha, Zoltana Chivaya, który został wspólnikiem barda. Okazało się, że przez nieobecność nowego właściciela lokal stał się przybytkiem dla bezdomnych i żebraków.

Po uratowaniu Jaskra z rąk straży świątynnej, bard rozpoczyna pracę nad swoim lokalem. Opowiada on Geraltowi, że jego marzeniem zawsze było otworzyć kabaret. Jedynym problemem jest stan budynku, lecz Jaskier nie posiada pieniędzy na potrzebny remont. Bard wymyśla plan - fundusze potrzebne na naprawę zdobędzie on od jednej z jego byłych kochanek, Scholastyki.

Następnego dnia Jaskier, w przeciwieństwie do zamówionej ekipy remontowej, nie zjawia się w Szałwii. Irytuje to kierownika ekipy, czekającego na informacje dotyczące nowego wystroju lokalu. Z jego relacji wynika, że cały remont jest tak na prawdę prezentem dla prawdziwej miłości Jaskra, Priscilli.

Remont przybytku okazuje się bardzo udany, a Jaskier dokłada wszelkich starań aby jego nowy kabaret stał się najlepszym lokalem w mieście. Zatrudnia najlepszą choreografkę w Novigradzie oraz zamawia nowe plakaty reklamowe w miejsce starych, pamiętających jeszcze czasy Alonsa. Nazwa przybytku zostaje zmieniona z Szałwii i Rozmarynu na Kameleona - ma to podkreślić przeprowadzone przez Jaskra zmiany oraz nowy charakter tego miejsca.

Galeria

Wiedźmin 3: Dziki Gon