Wiedźmińska Wiki

Przenieśliśmy się! Gamepedia połączyła siły z Fandomem, w rezultacie czego ta wiki została połączona ze swoim odpowiednikiem na Fandomie. Wiki została zarchiwizowana; prosimy czytelników oraz edytorów o przeniesienie się na połączoną wiki na Fandomie. Kliknij, aby przejść do nowej wiki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Wiedźmińska Wiki

Szkoła Faithelzerrikańska szkoła trenująca wojowniczki Faithel mające bronić smoki[1].

Historia

Szkoła Faithel powstała rok po przybyciu do Zerrikanii trzech wojowniczek i kapłanki Saulrenith. Wyruszyły w podróż na północ, by rozpowszechniać wiarę w smoki, ale wyprawa nie powiodła się - w Mahakamie kobiety trafiły na morderców smoków. Stanęły do walki, którą przegrały. Władczyni Merineaevelth wraz z siorami postanowiły założyć szkołę, w której będą trenowały obrończynie tych gadów[1].

Opis

Co pół roku uczennice szkoły stają do turnieju zwanego Pierwszą Krwią. Dwie najlepsze wojowniczki mogą opuścić krainę, by szukać smoka, którego mają chronić. Kobiety są rozpoznawalne dzięki pasom tatuażu z obu stron twarzy - Faithel mają trzy[1].

Wiele wojowniczek wraca do kraju ze „swoimi” smokami. Zdarza się też, że wyruszają kolejny raz na Kontynent, by chronić kolejnego smoka[1].

Najprawdopodobniej uczono tam języka wspólnego.

Znane wojowniczki

Przypisy