Wiedźmińska Wiki

Przenieśliśmy się! Gamepedia połączyła siły z Fandomem, w rezultacie czego ta wiki została połączona ze swoim odpowiednikiem na Fandomie. Wiki została zarchiwizowana; prosimy czytelników oraz edytorów o przeniesienie się na połączoną wiki na Fandomie. Kliknij, aby przejść do nowej wiki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Wiedźmińska Wiki
"Tajemnice Wyzimy"
Places Cemetery Gates Temple.png
Szczegóły
Akt(y)
2
Lokacje
Klasztorna
Zleca
Raymond Maarloeve
Nagrody
dostęp do Wieża Maga
+ 4500 PD
Powiązane zadania
Anatomia zbrodni
Podejrzany: Baranina
Podejrzany: Kalkstein
Podejrzany: Leuvaarden
Podejrzany: Talar
Podejrzany: Vincent Meis
Podejrzany: Vivaldi
Wdzięczność grabarza
ID
q2101_thecase

Głównym zadanie

Fazy

Początek śledztwa

Z pomocą detektywa rozpoczynam śledztwo. Cel - odnaleźć osobę pracującą dla Azara Javeda i namierzyć w ten sposób szefa Salamandry. Muszę odnaleźć osobę pracującą dla Azara Javeda i namierzyć w ten sposób szefa Salamandry.

Vincent lub Pieniądze dla detektywa

Vincent

Mam pierwsze tropy dotyczące Salamandry - muszę dostać się do ważnego świadka, którego przetrzymuje kapitan straży miejskiej. Powinienem porozmawiać o nim z klawiszem Siemką w loszku. I must question the witness being held by the city guards. I should talk to Jethro. (500 PD) lub

Pieniądze dla detektywa

  • this phase only happens if Geralt fails or refuses to mention Azar Javed to Raymond.

Żeby posunąć się dalej w śledztwie, muszę zdobyć 100 orenów dla Raymonda. Muszę zdobyć 100 orenów dla Raymonda. (−100 oreny)

Zasadzka

Wygląda na to, że Salamandry mają jakiegoś tajnego agenta, który zastawił na mnie pułapkę. Muszę jak najszybciej go rozgryźć. Pierwszy cel to więzień przetrzymywany przez straż. Powinienem porozmawiać z klawiszem Siemką w loszku. Muszę rozszyfrować agenta Salamandry. Więzień przetrzymywany przez straż coś wie, dlatego powinienem porozmawiać z Siemką.

Świadek

Wygląda na to, że Salamandry mają jakiegoś tajnego agenta, który zastawił na mnie pułapkę. Muszę jak najszybciej go rozgryźć. Pierwszy cel to więzień przetrzymywany przez straż. Muszę przesłuchać świadka.

Podsumowanie

Mam za sobą kawałek solidnej pracy śledczej. Zacząłem rozpracowywać Vincenta i przesłuchałem świadka w szpitalu. Pojawiły się nowe tropy, które prowadzą do Baraniny i Kalksteina. Czas wrócić do Raymonda i podsumować nasze odkrycia. Czas wrócić do Raymonda i podsumować nasze odkrycia. (500 PD)

Zaufanie alchemika

Silne poszlaki wskazują na Baraninę i alchemika Kalksteina. Tym pierwszym zajmie się Raymond. Ja muszę zdobyć zaufanie alchemika. W tym celu postaram się pozyskać od niego jakieś ważne zlecenie. Muszę pójść do alchemika Kalksteina i zdobyć jego zaufanie.

Zaufanie alchemika

Silne poszlaki wskazują na Baraninę i alchemika Kalksteina. Tym pierwszym zajmie się Raymond. Ja muszę zdobyć zaufanie alchemika. W tym celu postaram się pozyskać od niego jakieś ważne zlecenie. Żeby posunąć dalej śledztwo, muszę zdobyć zaufanie alchemika Kalksteina.

Rozmowa z Raymondem

Zdobyłem zaufanie Kalksteina. Czas porozmawiać z Raymondem i ustalić, jak mógłbym to wykorzystać. Czas porozmawiać z Raymondem na temat Kalksteina.

Kontakt

Udało mi się ustalić parę ciekawych rzeczy o naszych podejrzanych. Teraz muszę tylko czekać, aż Raymond nawiąże ze mną kontakt. Teraz muszę poczekać, aż Raymond nawiąże ze mną kontakt. (500 PD)

Napad

Na detektywa napadł oddział gangu Salamandry! Na szczęście zdołałem ich powstrzymać. Sprawdzę, czy Raymond jest cały i zdrowy. Chcę sprawdzić, czy Raymond jest cały i zdrowy.

Podejrzani

Detektyw postanowił, że ukryje się w cieniu. Dał mi listę podejrzanych - powinienem jak najszybciej ich rozpracować, podczas gdy Raymond ściągnie na siebie uwagę Salamandry. Muszę rozpracować wszystkich podejrzanych. Zacznę od Baraniny. (Lista podejrzanych + 500 PD)

Baranina i/lub Talar i/lub Declan Leuvaarden

Baranina

Przesłuchałem Baraninę, jednak jego zeznania nie wystarczą. Muszę skonfrontować je z innymi podejrzanymi. Planuję przesłuchać pasera Talara. i/lub

Talar

Przesłuchałem pasera Talara, jednak jego zeznania nie wystarczą. Muszę skonfrontować je z innymi podejrzanymi. Planuję przesłuchać kupca Leuvaardena. i/lub

Declan Leuvaarden

Przesłuchałem Declana Leuvaardena, jednak jego zeznania nie wystarczą. Muszę skonfrontować je z innymi podejrzanymi. Planuję przesłuchać herszta Baraninę.

Dalsze przesłuchania

Znam już wersję Leuvaardena i Talara, do pełnego obrazu brakuje mi już tylko zeznań herszta. Muszę przesłuchać herszta Baraninę. i/lub
Znam już wersję Baraniny i Leuvaardena, do pełnego obrazu brakuje mi już tylko zeznań pasera. Muszę przesłuchać pasera Talara. i/lub
Znam już wersję Baraniny i Talara, do pełnego obrazu brakuje mi już tylko zeznań kupca. Muszę przesłuchać kupca Leuvaardena.
the resolute boy, Raymond's messenger

Spotkanie

Raymond przekazał mi wiadomość przez posłańca - chce się ze mną spotkać, zdobył jakieś nowe informacje. Ciekawe, jak zareaguje na moje odkrycia. Muszę spotkać się z Raymondem.

Sekcja zwłok lub Blef

Autopsy path:

Sekcja zwłok

Moje odkrycia nie zainteresowały Raymonda - nic dziwnego, pojawił się nowy trop. Aby popchnąć śledztwo dalej, muszę zorganizować sekcję zwłok. Ciało trafiło zapewne do grabarza, a badaniem przyczyny zgonu zajmę się razem z Shani. Śledztwo nie ruszy naprzód, dopóki nie przeprowadzę sekcji.

Coraz bliżej

Sekcja zwłok wiele wyjaśniła. Jestem już bardzo blisko. Czas udać się do domu Raymonda. Czas udać się do domu Raymonda.

Wyniki sekcji lub Azar Javed + Podchody

Wrong conclusion

Wyniki sekcji

Autopsy implicated Kalkstein: Przekazałem Raymondowi wyniki sekcji. Wszystko wskazuje na to, że sprawcą jest Kalkstein. Muszę dać detektywowi trochę czasu na analizowanie nowych danych. lub

Autopsy implicated Ramsmeat: Przekazałem Raymondowi wyniki sekcji. Wszystko wskazuje na to, że sprawcą jest Baranina. Muszę dać detektywowi trochę czasu na analizowanie nowych danych. lub
Right conclusion

Azar Javed

Sekcja wykazała, że Azar Javed podszywa się pod Raymonda. Pójdę do niego i udam, że badanie zwłok nie przyniosło żadnych rezultatów. Zobaczymy, jak rozwinie się sytuacja. Pójdę do Azara podszywającego się pod detektywa i udam, że sekcja nic nie wykazała. Zobaczymy, jak rozwinie się sytuacja. i

Podchody

Powiedziałem „Raymondowi", że podczas sekcji nie udało mi się niczego ustalić. Przecież nie oznajmię mu prosto w oczy, że jest Azarem. Muszę znaleźć jakiś sposób, żeby wciągnąć Azara w pułapkę. lub

No autopsy is necessary:

Blef

Nie ma sensu przeprowadzać autopsji. I tak wiem, że Azar Javed podszywa się pod Raymonda. Pójdę do niego i udam, że badanie zwłok nie przyniosło żadnych rezultatów. Zobaczymy, jak rozwinie się sytuacja. Spróbuję uciec się do blefu i wciągnąć udającego detektywa Azara w pułapkę.

Duped lub not

Geralt is in the dark:

Zlecenie na Baraninę

Obiecałem Raymondowi, że usunę zbrojne ramię Salamandry - Baraninę. Muszę się dobrze przygotować, bo nie wyglądał na łatwego przeciwnika. Mam zabić Baraninę.

Baranina zabity

Zabiłem Baraninę. Czas zgłosić się do Raymonda. Czas zgłosić się do Raymonda.

Wieża

Powiedziałem Raymondowi, że zabiłem Baraninę. Będzie czekać na mnie pod wieżą. Raymond będzie na mnie czekał pod wieżą na bagnach.

Otwarcie wieży

Raymond dał mi sefirę, która jest częścią klucza do wieży. Teraz wystarczy zdobyć to, co znajduje się wewnątrz, i dopadniemy w końcu tego drania. Muszę otworzyć wieżę.

Tajemnica wieży

Zdobyłem magiczny traktat, przez wiele lat bezpiecznie ukryty w wieży na bagnach. Traktach, którego Kalkstein tak pożądał. Powiem Raymondowi, że mamy już wszystko, co trzeba, by zwabić Kalksteina w pułapkę.

Odkrycie prawdy

Nie do wiary! Cały ten czas Azar Javed wodził mnie za nos. Zabił Raymonda i podszywał się pod niego. Jak mogłem być taki głupi? Azar Javed ukrywał się pod postacią Raymonda. (1500 PD) lub

Geralt knows the deal:

Pułapka

Za wszystkim stoi Azar, który podszywał się pod Raymonda. Muszę go wciągnąć w pułapkę. Muszę wciągnąć Azara w pułapkę.

Wieża

Powiedziałem Raymondowi, że zabiłem Baraninę. Będzie czekać na mnie pod wieżą. Raymond będzie na mnie czekał pod wieżą na bagnach.

Koniec udawania

Wszystko idzie doskonale. Fałszywy detektyw dał mi swoją sefirę. Nie muszę już dłużej udawać. Nie muszę już dłużej udawać.

Tajemnica wieży

Zdobyłem magiczny traktat, przez wiele lat bezpiecznie ukryty w wieży na bagnach. Traktach, którego Azar tak pożądał. Cóż, czeka go przykra niespodzianka. Muszę przygotować się do walki z Azarem.

Ucieczka Azara

Bezbłędnie rozszyfrowałem Azara i jego podstęp. Szkoda, że umknął. Ale, jak to mówił król Dezmod, co się odwlecze, to nie uciecze, a co ma wisieć, nie utonie. Ich deckte Azars Plan auf, aber er konnte fliehen. (2500 PD)