Wiedźmińska Wiki

Przenieśliśmy się! Gamepedia połączyła siły z Fandomem, w rezultacie czego ta wiki została połączona ze swoim odpowiednikiem na Fandomie. Wiki została zarchiwizowana; prosimy czytelników oraz edytorów o przeniesienie się na połączoną wiki na Fandomie. Kliknij, aby przejść do nowej wiki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Wiedźmińska Wiki
Therazane
Szczegóły
Rodzaj
Istoty magiczne
Boss
Tak
Odmiany
Żywiołak ziemi
Występowanie
Rezydencja Moldavie, ruiny
Odporności
Znak Igni
Znak Aard
Znak Aksji
Podatności
Bomba dwimerytowa
Olej przeciw istotom magicznym
Znak Quen
Znak Yrden
Składniki
Trofeum z żywiołaka ziemi
Mutagen z żywiołaka ziemi
Esencja żywiołu
Nasycone odłamki
Pomniejszy Glif Quen
Szpon potwora
Sproszkowana tkanka potwora
Oko potwora
Piąta esencja
Dodatkowe
Zerwikaptur

Zadania

Bestiariusz

Ja tam w duchy nie wierzę, ale moi ludzie mówią, że w nocy budynek się trzęsie, aż tynk leci, i nawet ziemia się rusza...
– Kurt Dysart, hrabia Anchor
Kupowanie nieruchomości w Novigradzie i okolicach zawsze wiąże się z pewnym ryzykiem. Może się okazać, że nowy dom ma dziurawy dach, przegniłe belki w stropie, wypaczony parkiet w salonie... Albo że pod piwnicami rozciągają się elfie ruiny, w których uwięziony został olbrzymi żywiołak ziemi, czekający tylko na sposobność, by zniszczyć wiążące go magiczne okowy.

Walka z takim potworem to nie igraszka. Chroni go potężny pancerz, który można przebić tylko silnym ciosem. Uderzenie pięścią żywiołaka potrafi pogruchotać kości – nie należy więc się do niego zbliżać, nie rzuciwszy wpierw Quen. W boju z nim przyda się też Yrden, za to inne znaki – Igni, Aard i Aksji – są wobec niego zupełnie nieskuteczne.
Wiedźminowi udało się w końcu pokonać potężnego żywiołaka – i zdobyć tym samym nagrodę i wdzięczność hrabiego Dysarta