Wiedźmińska Wiki

Przenieśliśmy się! Gamepedia połączyła siły z Fandomem, w rezultacie czego ta wiki została połączona ze swoim odpowiednikiem na Fandomie. Wiki została zarchiwizowana; prosimy czytelników oraz edytorów o przeniesienie się na połączoną wiki na Fandomie. Kliknij, aby przejść do nowej wiki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Wiedźmińska Wiki

Topielec - mocniejszy utopiec, silniejszy i bardziej wytrzymały. Najlepiej walczyć z nim stylem Szybkim, można także spróbować Silnym. Przy grupie topielców najskuteczniejszy jest styl Grupowy. Wystepuje w okolicach wód i bagien.

W grze Wiedźmin

Topielec
Bestiary Drowned dead full.png
Szczegóły
Występowanie
Topielce są stworzeniami nocnymi; pojawiają się na brzegach stawów, jezior i rzek.
Odporności
Dość odporne na krwawienie, niewrażliwe na ból, oślepienie, zatrucie, ogłuszenie i Znak Aksji.
Podatności
wrażliwe na srebro i podatne na próby powalenia; przeciw topielcom najskuteczniejszy jest Styl Szybki; walcząc z hordą topielców, najbardziej doświadczeni wiedźmini wykorzystują Styl Grupowy.
Taktyka
zatruwają ofiarę trupim jadem; często atakują z grupą utopców.
Składniki alchemiczne
trupi jad
kwas Ginatzy
język topielca

Zauważalną topielec

Dziennik

Szczególnie silne i groźne utopce zwykło się nazywać topielcami. Prości ludzie nie widzą różnicy między topielcem a utopcem - spotkanie z każdym z tych potworów jest dla nich jednakowo śmiertelne. Można jednak przypuszczać, że większość ponurych legend o utopionych niegodziwcach dotyczy właśnie topielców, a nie utopców.

Lokacje

Źródło

W grze Wiedźmin 2: Zabójcy Królów

Topielec return in The Witcher 2, however they are very rare and usually appear only at night near the Miejsce kaźni Sabriny Glevissig or near the kryjówki bandytów . The are also classified as a subspecies of utopiec.

Galeria