Wiedźmińska Wiki

Przenieśliśmy się! Gamepedia połączyła siły z Fandomem, w rezultacie czego ta wiki została połączona ze swoim odpowiednikiem na Fandomie. Wiki została zarchiwizowana; prosimy czytelników oraz edytorów o przeniesienie się na połączoną wiki na Fandomie. Kliknij, aby przejść do nowej wiki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Wiedźmińska Wiki

G SS Toruviel.jpg

Toruviel aep Sihiel – wolna elfka z Dol Blathanna, poddana Filavandrela, później członkini brygady Vrihedd.

Po złapaniu Geralta i Jaskra obchodzi się z nimi okrutnie, na co wiedźmin, mimo skrępowania, odpowiada równie brutalnie. Później, po powstaniu komand Scoia'tael przystępuje do walki przeciwko ludziom.

Pojawia się ranna w Brokilonie (Chrzest ognia) i uchodzącą z pola bitwy pod Brenną (Pani jeziora). Wtedy też przyjmuje jedzenie od litościwych ludzi, co prawdopodobnie zmienia nieco jej nastawienie do tej rasy i niweluje różnice dzielące obie rasy.

Wiedźmin (gra komputerowa)

W akcie III możemy dowiedzieć się o niej od Jaskra który wyjawi Geraltowi że spotkali się z nią w dolinie kwiatów.

Toruviel pojawia się również w akcie IV. Po raz pierwszy opcjonalnie możemy ją spotkać obok jaskini elfów. Może zlecić Wiedźminowi zadanie "Chleb powszechni", wysyła nas ona do miasta dając nam 20 orenów na kupienie pięciu bochenków chleba. Jak się okazuje za zgromadzoną sumę możemy pozwolić sobie kupić cztery bochenki istnieje możliwość kupienia piątego bochenka. Oddanie ich kończy misję.

Po otrzymaniu miecza od Pani Jeziora i udaniu się do wioski Odmęty trudno nie zauważyć iż wraz z grupą elfów i krasnoludów przejęła wioskę, biorąc jej mieszkańców za zakładników. Jej wypowiedzi są zależne od wybranej przez nas strony. Pozytywnie do Wiedźmina nastawione (strona Scoia'tael) lub negatywnie (strona zakonu). Po odebraniu Alvina i podjęciu ostatecznej decyzji na wioskę napada zakon, i ona ucieka.

W akcie V jeżeli gramy po stronie elfów pomoże nam z barykadami pokonując zakonników, i wyjawiając że Yaevinn ma plan.

W Epilogu można ją spotkać i otrzymać zaklęcie do miecza lub jej towarzystwo do walki,znika gdy dojdziemy do Jakuba.

Jeżeli Geralt wybierze neutralność elfka zginie. Wiedźmin pomagając wiewiórkom dowie się, że Toruviel uciekła z obławy, a jeśli Biały Wilk stanął po stronie Zakonu, elfka zostaje pochwycona, a następnie skazana na śmierć poprzez powieszenie.

Ciekawostki

  • W grze Wiedźmin 1 ginie po stronie (zakonnej i neutralnej),
  • W filmie i w serialu w rolę Toruviel wcieliła się Agnieszka Dygant,
  • W polskiej wersji gry głos pod Toruviel podłożyła Bożena Stachura,
  • W serialu the witcher w postać Toruviel wcieliła się Natasha Culzac , natomiast głosu użyczyła Marta Czarkowska.

Dane z książek Sapkowskiego

Stojąca nad Jaskrem elfka miała czarne oczy i krucze włosy, bujnie opadające na ramiona, tylko na skroniach zaplecione w dwa cieniutkie warkoczyki.Nosiła krótki skórzany kabacik na luźnej koszuli z zielonej satyny i obcisłe wełniane leginsy wpuszczone w jeździeckie buty. Biodra miał owinięte kolorową chustą sięgającą do połowy ud.
Kraniec świata, str. 198
Elfka pochyliła się nad Geraltem. Miała długie rzęsy, nienaturalnie bladą cerę i spierzchnięte, spękane wargi. Nosiła długi naszyjnik z rzeźbionych kawałków złotej brzozy nawleczonych na rzemyk kilkakrotnie owinięty wokół szyi.
Kraniec świata, str. 198

Galeria

Gra

Film

Nieoficjalne grafiki

Gwint

The Witcher (po polsku Wiedźmin)