Wiedźmińska Wiki

Przenieśliśmy się! Gamepedia połączyła siły z Fandomem, w rezultacie czego ta wiki została połączona ze swoim odpowiednikiem na Fandomie. Wiki została zarchiwizowana; prosimy czytelników oraz edytorów o przeniesienie się na połączoną wiki na Fandomie. Kliknij, aby przejść do nowej wiki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Wiedźmińska Wiki
Upiorny Pies
Bestiary Hellhound full.png
Szczegóły
Rodzaj
Upiory
Występowanie
może pojawić się wszędzie, gdzie żyją ludzie niegodziwi.
Odporności
odporny na większość efektów; jest istotą cielesną, więc można próbować powalić go lub ogłuszyć, ale jest to trudne.
Podatności
można go zranić stalowym mieczem; przeciw upiornemu psu najskuteczniejszy jest styl szybki.
Taktyka
potrafi przywołać barghesty; więzi przeciwnika w kręgu ognia i rozszarpuje go.
Składniki alchemiczne
Ślad z zaświatów

Upiorny pies - To upiór, który został stworzony przez nienawiść i niegodziwość popartą czynami. Poznajemy go w grze Wiedźmin. Widywany tylko w nocy, nie atakuje nas tylko przyzywa Barghesty.

Jest to w zasadzie większy (co najmniej trzykrotnie) i silniejszy pies, charakteryzują go białe ślepia i czarna paląca się sierść. Swoim wyciem przyzywa Barghesty. Należy do tzw. demonów Alzura, czyli dopóki nie odpowiemy na pytanie, które nam zada jest praktycznienie niepokonany.

Najskuteczniejszy styl w walce z Upiornym Psem jest styl Silny lub Szybki, gdy mamy go dobrze rozbudowanego. Można próbować go powalić lub ogłuszyć, aczkolwiek jest to trudne. Główną trudnością w walce z nim stanowią przyzywane Barghesty.

Upiorny Pies, zwany Bestią, jest istotą z zaświatów - upiorem, który przybiera postać potwornego ogara i gdy raz znajdzie trop ofiary, nigdy z niego nie schodzi. Wieśniacy wierzą, że Upiorny Pies to wcielona zemsta bogów, którzy zsyłają Bestię jako karę za niegodziwości.