Wiedźmińska Wiki

Przenieśliśmy się! Gamepedia połączyła siły z Fandomem, w rezultacie czego ta wiki została połączona ze swoim odpowiednikiem na Fandomie. Wiki została zarchiwizowana; prosimy czytelników oraz edytorów o przeniesienie się na połączoną wiki na Fandomie. Kliknij, aby przejść do nowej wiki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Wiedźmińska Wiki

Vengerberg – stolica Aedirn leżąca na wschód od Mariboru, Mahakamu i Dol Angra.

Opis

Siedziba króla Demawenda. Można znaleźć tam liczne gorzelnie, tkalnie, farbiarnie, a także młyny słodowe. Dawno temu doszło tu do pogromu nieludzi. Vengerberg padł po tygodniu oblężenia dokonanego przez armię Nilfgaardu. Zabito całą załogę i mieszkańców miasta (razem około sześciu tysięcy ludzi).

Ważniejsze budynki i miejsca

  • Pinakoteka .
  • filia banku Vivaldich .
  • sklepik Yennefer z czarodziejskimi kremami i olejkami .

Ważniejsi mieszkańcy

Dane z książek Sapkowskiego

Vengerberg na mapie do gry Wiedźmin

Dotyczące opisu:

- Yennefer - przerwał krasnolud - ty masz u mnie nieograniczony kredyt. Pogrom w Vengerbergu miał miejsce bardzo dawno. Może ty zapomniałaś, ale ja nie zapomnę nigdy. Nikt z rodziny Giancardich nie zapomni. Ile cie potrzeba?


Czas pogardy, str. 61

Zadania specjalne. Huta w Gulecie, z wielkimi pieca­mi. Fryszarki, huta galmanu i wielka kuźnica żelaza w Eysenlaan, pięćset centnarów rocznej produkcji. Konwisarnie i manufaktury wełniane w Aldersbergu. Młyny sło­dowe, gorzelnie, tkalnie i farbiarnie w Vengerbergu...
Zdemontować i wywieźć.


Czas pogardy, str. 211

Drogą, hurkocąc i wzbijając tumany kurzu, ciągnęła długa kolumna maszyn oblężniczych. Na wciąż broniący się Aldersberg. I na Vengerberg, stolicę króla Demawenda.


Czas pogardy, str. 212

- Vengerberg padł po tygodniu oblężenia - dokończył Jaskier. - Zdziwi cię, ale tam cechy dzielnie i do końca broniły baszt i wyznaczonych odcinków muru. Wyrżnięto więc całą załogę i ludność miasta, coś około sześciu tysięcy ludzi. Na wieść o tym zaczęła się wielka ucieczka. Rozbite pułki i ludność cywilna zaczęły masowo uchodzić do Temerii i Redanii. Tłumy uciekinierów ciągnęły Doliną Pontaru i przełęczami Mahakamu.


Czas pogardy, str. 213

Dotyczące lokalizacji:

Nad gościńcem leciały stada wron, kracząc donośnie. Leciały na wschód, w kierunku Mahakamu i Dol Angra, w kierunku Vengerbergu.


Czas pogardy, str. 11

Ciekawostki i inne informacje

  • Uważa się, że stąd pochodzi Yennefer.