Wiedźmińska Wiki

Przenieśliśmy się! Gamepedia połączyła siły z Fandomem, w rezultacie czego ta wiki została połączona ze swoim odpowiednikiem na Fandomie. Wiki została zarchiwizowana; prosimy czytelników oraz edytorów o przeniesienie się na połączoną wiki na Fandomie. Kliknij, aby przejść do nowej wiki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Wiedźmińska Wiki
Ves
Ves 01.jpg
Informacje podstawowe
Pochodzenie
Temeria
Profesja
Żołnierz (profesja)
Płeć
Kobieta
Rasa
Człowiek
Narodowość
Temeria
Przynależność
Niebieskie Pasy (dawniej)
Temerscy Partyzanci (dawniej)
Informacje rodzinne
Kolor włosów
Blond
Kolor oczu
Ciemny
Wystąpienia

Ves - była członkini Niebieskich Pasów , była członkini temerskich partyzantów , podwładna Vernona Roche.

Przeszłość

Ves Pochodzi z małej wioski którymi jedynymi problemami były "susza i bandy Scoia'tael". Wioskę napadły elfy kiedy Ves miała 16 lat. Jako jedyna ocalała pogrom tylko dlatego, że spodobała się dowódcy komanda. Przez kilka lat była więźniem Wiewiórek. Ostatecznie została ocalona przez Vernona Roche'a, który, zauważając jej potencjał, wcielił ją w szeregi Niebieskich Pasów.

Ves podkreśla, że to Vernon wyuczył ją w żołnierce.

Wiedźmin 2: Zabójcy królów

Prolog

F Ves.jpg

Ves, razem z resztą Niebieskich Pasów przebywa na Zamku La Valette. Nie wiadomo jaką rolę odegrała w czasie walk o twierdzę. W czasie przesłuchania Geralta przez Vernona, Ves przynosi dowódcy i wiedźminowi jedzenie i klucze do kajdan.

Po ucieczce Geralta z lochy, Ves razem z wiedźminem, Triss i resztą oddziału odpływa na pokładzie Percivala do Flotsam.

Akt I

Ves razem z resztą oddziału przebywa w tymczasowej siedzibie Niebieskich Pasów. Po tym jak kilku żołnierzy zorganizowało turniej i zbezcześciło postać Vejopatisa, Ves bierze udział razem z nimi w świętowaniu. Zaprasza też Geralta do zabawy. Stara się też załagodzić kłótnię między Vernonem i miejscowymi wieśniakami, którzy oskarżyli Niebieskie Pasy o świętokradztwo.

W czasie imprezy, gdy Geralt i reszta oddziału, upiła się i zaczęła rozrabiać po miasteczku, Ves starała się ich opanować. Pozbierała też ich rzeczy które porozrzucali w czasie zabawy.

Ścieżka Roche'a

Ves bierze aktywny udział w zasadźce na Bernarda Loredo. Według planu miała przebrać się za prostytutkę i wejść do rezydencji komendanta. Później miała wykorzystać chwile nieuwagi. i otworzyć Geraltowi okno. Niestety, komendant skuł ją i chciał ją torturować, ale został w porę powstrzymany przez wiedźmina.

W czasie przeszukania rezydencji, Ves odnajduje ciężarną Moril. Początkowo Ves chciała wyprowadzić elfkę na zewnątrz, ale gdy ta zaczęła rodzić, szybko wróciły do pokoju, gdzie Ves odebrała poród. Chwilie później Moril popełnia samobójstwo i umiera pomimo szybkiej interwencji Ves.

Ścieżka Iorwetha

Według słów Vernona z Aktu II (Ścieżka Iorwetha), Ves wzięła udział w akci złapania i zabicia Loredo. Niestety, plan się nie powiódł i komendant zaczął torturować Ves. Tylko szybka interwencja Niebieskich Pasów ocaliła jej życie.

Akt II

Ścieżka Roche'a

Ves dociera razem z Geraltem i Niebieskimi Pasami w okolice miasta Vergen. Tam razem z resztą żołnierzy rozbija obóz, tuż obok obozowiska kaedweńczyków. Bierze też udział w turnieju rycerskim gdzie wyzywa Geralta na pojedynek.

Po rozwianiu Upiornej Mgły, i po tym jak Detmold odkrył, iż to Vernon stoi za spiskiem wymierzonym w Henselta, Ves zostaje zaproszona razem z resztą Niebieskich Pasów na ucztę do obozowej kantyny. Tam okazało się, iż jest to pułapka. Nadworny mag Henselta kazał powiesić cały oddział, a Ves została zabrana do namiotu królewskiego. Tam błagała Henselta aby darował im życie, zgodził się, o ile Ves się z nim prześpi. Kobieta spełniła życzenie króla, ale ten nie dotrzymał umowy.

Po powrocie Geralta i Roche'a, Ves opłakuje zabitych towarzyszy i opowiada dowódcy i wiedźminowi o tym co się wydarzyło. Początkowo chciała iść razem z nimi do Vergen i zemścić się na Henselcie, ale za namową ich obu, wraca na Persivala.

Ścieżka Iorwetha

Ves, razem z Rochem i Niebieskimi Pasami dociera do obozu kaedweńczyków w pobliżu miasta Vergen. Po tym jak Geralt został złapany przez nilfgaardczyków w czasie próby odnalezienia Triss, Ves razem z Rochem przybywa mu na pomoc. Zabija z kuszy jednego z żołnierzy, czym odwraca ich uwagę od wiedźmina, a następnie bierze udział w walce.

Zadania

Dane z gry Wiedźmin 3 Dziki Gon

Ves była jednym z bodaj żołnierzem Niebieskich Pasów, dawnego oddziału Roche’a , który przetrwał wojenną zawieruchę. Po zdziesiątkowaniu i rozpadzie tej formacji dawna adiutanka Vernona pozostała przy dowódcy , prowadząc u jego boku walkę za beznadziejną temerską sprawę.

Energiczna i zdecydowana Ves wyróżniała się zawsze umiejętnościami szermierczymi i strzeleckimi, pozostawiając w tyle wszystkich mężczyzn w oddziale.

Choć zwykle zdyscyplinowana, Ves nie usłuchiwała rozkazu Vernona i ruszyła na samotny rajd przeciw siłom wroga.

Wiedźmin 3: Dziki Gon

Geralt spotyka Ves w obozie partyzantów temerskich. Niestety na skutek ostatnich wydarzeń związanych z wojną i okupacją Temerii Ves zaczyna się sprzeciwiać Vernonowi, co skutkuje jej wypadem razem z dwoma żołnierzami na wojska nilfgaardu co kończy się interwencją Roche'a i Geralta.

Ves pojawia się razem z Roche'm w Kaer Morhen gdzie bierze udział w walce z Dzikim Gonem i pomaga swojemu dowódcy. Jest też widoczna w czasie pogrzebu Vesemira.

Ciekawostki i inne Informacje

  • W trakcie służby w temerskich oddziałach specjalnych, Ves starała się wykonywać inne, bardziej kobiece, zadania jak gotowanie, szycie czy ,,uśmiechanie się jak lalka roznosząc piwo w karczmie". Żadne z tych zadań jej nie odpowiadało utwierdzając ją w przekonaniu, że żołnierskie życie jest jej przeznaczeniem,
  • Mimo swojej przeszłości nie czuje nienawiści do nieludzi. Traktuje wszystkich morderców i bandytów tak samo, bez względu na rasę,
  • Jeśli podczas zadania Ave Henselt! pokonamy Ves, będziemy mogli przeżyć z nią intymne chwile,
  • Roche traktuje Ves jak młodszą siostrę,
  • Ves jest nieobecna podczas aktu III oraz Epilogu (ścieżka Roche'a),
  • Nawet jeśli Ves zginęła w zadaniu "Oko za oko", i tak jest obecna podczas zadania"Racja stanu",
  • Pojawia się w pożegnaniu białego wilka na ślubie Geralta i Yennefer.

Galeria

Wiedźmin 2 Zabójcy Królów

Wiedźmin 3 Dziki Gon

Wiedźmin Pożegnanie Białego Wilka

Gwint

Inne