Wiedźmińska Wiki

Przenieśliśmy się! Gamepedia połączyła siły z Fandomem, w rezultacie czego ta wiki została połączona ze swoim odpowiednikiem na Fandomie. Wiki została zarchiwizowana; prosimy czytelników oraz edytorów o przeniesienie się na połączoną wiki na Fandomie. Kliknij, aby przejść do nowej wiki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Wiedźmińska Wiki
"W pełnym słońcu"
Scenes Midday bride.png
Szczegóły
Akt(y)
4
Lokacje
Wioska Odmęty, Pola, Brzeg
Zleca
Alina
Nagrody
400 oreny (300 oreny, po potrąceniach) + 1000 PD
Powiązane zadania
Alvin
Ludzie i potwory
ID
q4002_bride

Głównym zadanie

Fazy

Zazdrosna Alina

Alina szykuje się do wesela, ale obawia się, że jej siostra, Celina, zbytnio interesuje się jej narzeczonym. Nie wiem, jak to się stało, ale obiecałem jej pomoc. Muszę udać się do karczmy, gdzie mam porozmawiać z Celiną i Julianem.

Adam

Sytuacja zaczyna się zagęszczać. Spotkałem Adama, sympatyczny młody człowiek. Po uszy zadurzony w Alinie. Porozmawiam z Jaskrem, żeby wybił mu to z głowy. Powinienem iść do karczmy i porozmawiać z Jaskrem.

Celina

Oto kolejna odsłona wiejskiej opowieści. Celina rzeczywiście jest zazdrosna o swoją siostrę i nagabuje jej narzeczonego, ale ten nie jest zainteresowany Celiną. Nie sądzę, żeby panna młoda musiała się martwić o wierność narzeczonego. Powinienem wrócić do Aliny i opowiedzieć jej o sytuacji.

Plotki

Alina nie przejęła się zazdrością Celiny. Ufa Julianowi i wysłała mnie do karczmy tylko dlatego, że chciała się upewnić, czy wszystko z nim w porządku. Ech, kobiety... Lepiej zajmę się czymś innym, jeszcze mnie wciągną w przygotowania do wesela.

Przeczucie

Zbyt wiele w życiu widziałem, by lekceważyć przepowiednie. Obawiam się, że Alvin wieszczył nieszczęście. Nadejdzie wkrótce i dotknie osób, które chłopiec zna. Muszę znaleźć Juliana i ostrzec go.

Zaginiona panna młoda

Alina, córka sołtysa, zaginęła. Zdaje się, że wybierała się na pola, aby zbierać maliny. Obiecałem, że jej poszukam. Obiecałem, że poszukam Aliny na polach.

Sen

Alvin śnił o Alinie, błąkającej się po polach w świetle słońca. Chłopak ma prorocze zdolności, być może w jego słowach kryje się jakaś wskazówka. Być może powinienem poszukać Aliny za dnia? Ze snu Alvina wynika, że powinienem poszukać Aliny za dnia.

Południca

Na polach spotkałem południcę. Zdaje się, że to duch Aliny - a więc dziewczyna nie żyje. Południca mnie zaatakowała. Żeby odesłać ducha w zaświaty, nie wystarczy go zabić. Muszę powiedzieć o wszystkim Julianowi. Muszę powiedzieć Julianowi o tym, że Alina jest teraz południcą.

Morderstwo

Widziałem, jak Adam zamordował Celinę, siostrę Aliny. Ciekawe, co go do tego popchnęło? Tak czy owak muszę zanieść Julianowi smutną wiadomość o śmierci Aliny. Muszę zanieść Julianowi smutną wiadomość o śmierci Aliny.

Morderstwo

Okazało się, że Celina zabiła siostrę z zazdrości, zaś Adam zamordował Celinę, gdy się o tym dowiedział. Muszę zanieść smutną wiadomość Julianowi. Muszę powiedzieć Julianowi o tym, że Alina została zamordowana przez siostrę, która również nie żyje.

Ludowe legendy

Rat out Adam: Powiedziałem Julianowi całą prawdę. Jest załamany, zamierza aresztować Adama. Muszę znaleźć sposób na uwolnienie ducha Aliny. Przydałaby się pomoc kogoś, kto zna się na ludowych legendach. Muszę znaleźć sposób na uwolnienie ducha Aliny. Powinienem porozmawiać z kimś, kto zna się na klątwach. lub
Don't rat on Adam: Powiedziałem Julianowi, co stało się z Aliną, jednak przemilczałem rolę, jaką odegrał w tym wszystkim Adam. Muszę znaleźć sposób na uwolnienie ducha Aliny. Przydałaby się pomoc kogoś, kto zna się na ludowych legendach. Muszę znaleźć sposób na uwolnienie ducha Aliny. Powinienem porozmawiać z kimś, kto zna się na klątwach.

Lusterko

Muszę odnaleźć rozbite fragmenty Zwierciadła Nehaleni, które było w posiadaniu Aliny. Znajdę je na polach. Muszę odnaleźć na polach rozbite fragmenty zwierciadła Aliny.

Rzemieślnik

Udało mi się zebrać kawałki zwierciadła. Zanim dam je południcy, wypadałoby złożyć fragmenty w jedną całość. Sam nie zdołam tego zrobić. Muszę znaleźć jakiegoś rzemieślnika. Muszę znaleźć jakiegoś rzemieślnika, aby złożył kawałki zwierciadła w całość. (2000 PD)

Wykonanie

Elfi rzemieślnik: Elfi rzemieślnik zgodził się naprawić dla mnie zwierciadło. Będzie mnie to kosztowało 100 orenów. Muszę wrócić do elfa za jakiś czas, aby odebrać gotowe zwierciadło. (−100 oreny) lub
Kowa: Kowal zgodził się naprawić dla mnie zwierciadło. Będzie mnie to kosztowało 100 orenów. Muszę wrócić do kowala za jakiś czas, aby odebrać gotowe zwierciadło. (−100 oreny)

Lusterko dla południcy

Mam zwierciadło Aliny. Teraz muszę znaleźć południcę i sprawdzić, czy to zadziała... Muszę znaleźć południcę i sprawdzić, czy zwierciadło zadziała.

Dalsze poszukiwania

Dałem zwierciadło południcy. Przynajmniej przestała się na mnie rzucać i chyba faktycznie przypomniała sobie, kim jest. Ale to nie wystarczyło, żeby odesłać ją w zaświaty. Muszę szukać innego sposobu. Czy wszystko musi być tak, jak w ludowej legendzie? Muszę dalej szukać sposobu na odesłanie ducha Aliny w zaświaty. (2000 PD)

Rada

Berengar: Berengar nie wie, w jaki sposób odesłać ducha Aliny w zaświaty, ale poradził, żebym porozmawiał z Panią Jeziora lub z wróżbitką. Berengar poradził, żebym porozmawiał z Panią Jeziora lub z wróżbitką. lub
Pani Jeziora: Pani Jeziora albo guślarka może znać sposób na odesłanie ducha Aliny w zaświaty. W odesłaniu ducha Aliny w zaświaty może mi pomóc Pani Jeziora albo guślarka.

Umarli słyszą umarłych lub Ballada

If Geralt left Abigail to be lynched:

Umarli słyszą umarłych

Guślarka: Guślarka uznała, że mam niewinną krew na sumieniu. Jedyne, co mogę zrobić, to udać się do Adama i powiedzieć mu, że umarli słyszą tylko umarłych... Muszę udać się do Adama, aby mu powiedzieć, że umarli słyszą tylko umarłych. lub

Pani Jeziora: Pani Jeziora uznała, że mam niewinną krew na sumieniu. Jedyne, co mogę zrobić, to udać się do Adama i powiedzieć mu, że umarli słyszą tylko umarłych... Muszę udać się do Adama, aby mu powiedzieć, że umarli słyszą tylko umarłych. lub
If Geralt saved Abigail:

Ballada

Aby pomóc Alinie, muszę namówić Jaskra, żeby zaśpiewał dla niej balladę. Być może wtedy nieszczęsna dusza zrozumie, że została pomszczona. Muszę namówić Jaskra, żeby zaśpiewał Alinie balladę.

Aresztowany lub Jaskier

Adam:

Aresztowany

Adam został aresztowany. Muszę przekonać Juliana, żeby go wypuścił - inaczej duch Aliny nigdy nie zazna spokoju. Muszę przekonać Juliana, żeby wypuścił Adama.

Więzień

Julian dał mi klucz do domu, w którym został uwięziony Adam. Muszę go uwolnić. Muszę uwolnić Adama.

Na pola

Adam wyszedł ze swojego więzienia z nawiedzoną miną. Pewnie udał się na pola, w miejsce, gdzie umarła Alina. Pójdę tam, bo jeszcze gotów popełnić jakieś głupstwo. Muszę iść za Adamem na pola, żeby nie popełnił jakiegoś głupstwa.

Miłość i śmierć

Adam popełnił samobójstwo i jako duch zdołał porozmawiać z Aliną. Przynajmniej po śmierci kochankowie zaznali trochę spokoju. Czas udać się do Juliana i zamknąć tę historię. Czas udać się do Juliana i zamknąć tę historię.

Nagroda

Julian dotrzymał słowa i nagrodził mnie za oswobodzenie ducha Aliny. Otrzymałem nagrodę. (400 oreny + 4000 PD) lub

Jaskier:

Jaskier

Jaskier zgodził się zabawiać południcę śpiewem aż do zmierzchu. Umówiłem się z nim wieczorem na polach, przy maliniaku. Wieczorem mam się spotkać z Jaskrem na polach, przy maliniaku.

Spotkanie sióstr

Jaskier świetnie wywiązał się z zadania. Pod wpływem jego poematu południca doczekała do zmierzchu i dowiedziała się o tym, że została pomszczona. To takie romantyczne... Julian będzie zadowolony. Wykonałem zadanie, muszę iść do Juliana.

Nagroda

Julian dotrzymał słowa i nagrodził mnie za oswobodzenie ducha Aliny. Otrzymałem nagrodę za oswobodzenie ducha Aliny. (400 oreny + 6000 PD)