W potrzasku

Z Wiedźmińska Wiki
Skocz do: Nawigacja, szukaj

Wiedźmin, zmęczony trudami podróży, dociera do wioski, jakich wiele napotkał na szlaku, zamierza przenocować w wiejskiej karczmie i ruszać dalej, jednak okoliczności sprawią, iż zostanie wciągnięty w wir niebezpiecznych wydarzeń. Znajdzie się w potrzasku, z którego nie da się wyjść bez ofiar...

Opis

W potrzasku to przygoda do gry Wiedźmin, stworzona przez Adama 'fantastę' Dukszto. Wsparcia w końcowej części prac nad modułem udzielili dan123 (testowanie) i Adrael (2 cutsceny). Przygoda ukazała się w czerwcu 2009 roku, została też opublikowana na płycie DVD w niemieckim czasopiśmie PC Games Extended numer 12/2009. Jest to jedna z najpopularniejszych wiedźmińskich przygód, do marca 2010 roku została pobrana około 210 000 razy.

Cechy przygody:

  • sześć zakończeń,
  • godzina do dwóch godzin rozgrywki,
  • trzech bohaterów niezależnych może się do nas przyłączyć,
  • dwie wersje językowe, polska i angielska(angielski tytuł "Entrapped").

Moduł został przetłumaczony na niemiecki przez fana z Niemiec i opublikowany osobno jako "In der Falle".

Fabuła

Uwaga! W dalszej części artykułu znajdują się szczegóły fabuły lub zakończenia utworu.

Geralt szuka noclegu w pewnej wiosce i odnajduje zwłoki mężczyzny przed karczmą. Mężczyzna, zapewne karczmarz, ma ślady ukąszeń na szyi i ranę w okolicy serca. Wiedźmin wkracza do wnętrza karczmy, gdzie napotyka dwie nienaturalnie zachowujące się kobiety, Annę i Klarę. Anna zapewnia, że nie ma nic wspólnego ze śmiercią karczmarza, a Klara odpowiada dziwnymi wierszykami. Geralt musi podjąć jedną z ważniejszych decyzji: czy od razu zajmie się wyjaśnianiem sprawy, czy też najpierw odpocznie, odkładając wyświetlenie kwestii potencjalnego morderstwa na później. Tak czy inaczej, okaże się, że jest uwięziony w wiosce, nie może jej opuścić, gdyż z nieba zaczął padać dziwny kwasowy deszcz, a próba wyrwania się z potrzasku jest nierozerwalnie związana z odpowiedziami na pytania: kto zabił karczmarza i gdzie podziali się mieszkańcy osady.

Zadania

  • Władca golemów
  • Uwięziona
  • Wampiry w karczmie
  • W potrzasku

Galeria